نیروگاه های خورشیدی چهاربقعه متبرکه البرز افتتاح شد

کرج - ایرنا - شرکت توزیع برق استان البرز نیروگاه های خورشیدی در چهار بقعه متبرکه این استان تجهیز و راه اندازی کرد.

 بهنام بیات مدیرعامل شرکت توزیع برق استان البرز در آیین راه اندازی این نیروگاه ها که روز پنجشنبه به صورت متمرکز در امامزاده طاهر(ع) کرج برگزار شد، افزود: امروز نیروگاه های برق خورشیدی  آستان  امامزاده طاهر(ع) به میزان ۳۰ کیلووات،  آستان امامزاده قاسم (ع ) به میزان ۱۵ کیلووات، آستان امامزاده عبدالله (ع) به میزان ۱۵کیلووات و  آستان امامزاده محمد (ع) به میزان ۲۵کیلووات به طور همزمان راه اندازی شد.

وی اظهار داشت: با توجه به هزینه بالای  صنعت برق، امروز طرح توسعه و تولید انرژی خورشیدی در اولویت کاری قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق البرز گفت: مشترکان پرمصرف می توانند با نصب نیروگاه برق خورشیدی افزون برکاهش مصرف انرژی برق از شبکه سراسری، به عنوان تامین کننده انرژی، برق تولیدی خود را با مبالغ مناسب به وزارت نیرو بفروشند.

بیات در بخش دیگری از سخنانش گفت: با اقدامات صورت  گرفته و انجام زیر ساخت های تولیدی ، مصرف برق استان ابرز به سمت مولدها و بخش صنعت هدایت شده و در این بخش استان البرز در کشور پیشتاز است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان البرز بیان داشت: اکنون که خلق ثروت و افزایش تاب آوری کشور، صنعت برق استان را با رشد ۱۲ درصدی روبرو کرده است، نشان می دهد مصرف انرژی به سمت مصرف مولدها رفته است. 
 بیات تصریح کرد: از ابتدای آبان ماه جاری  طرح برق امید برای ۲۲درصد از مشترکان کم مصرف خانگی اجرا می شود و مشترکان خانگی مشمول این طرح، از پرداخت بهای برق مصرفی معاف شده و مشمول تخفیف ۱۰۰درصدی می شوند.  
وی ادامه داد: مشترکان برق  استان می توانند با مدیریت صحیح و بهینه مصرف انرژی بخشی از مصرف خود را کاهش دهند تا با پیوستن به مشترکان کم مصرف از تخفیف ۱۰۰ درصدی بهای برق مصرفی بهره مند شوند.

حجت الاسلام علی دشتکی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان البرز در این آیین گفت : اکنون مجموعه اوقاف استان همزمان با پیشرفت علمی و فناوری جامعه، با نصب فناوری به روز نیروگاه های برق خورشیدی ، حدود ۸۵ کیلووات ساعت نیروگاه برق خورشیدی را در امامزادگان محدوده استان افتتاح کرده است.

استان البرز حدود یکصد بقعه متبرکه دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =