انسولین سرنگی در داروخانه‌های خراسان رضوی موجود است

مشهد- ایرنا- دبیر انجمن داروسازان خراسان رضوی گفت: نوع قدیمی ویال انسولین که با سرنگ تزریق می‌شود هم اکنون در داروخانه‌های این استان موجود است هر چند تزریق این انسولین‌ها با مشکلات و چالشهای خاص خود همراه است.

دکتر محمدرضا افخمی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مهمترین این مشکلات این است که باید تنظیم م میزان تزریق با مشورت پزشک بیمار صورت گیرد.

وی ادامه داد: با کمبود محسوس انسولین قلمی در خراسان رضوی و کشور اکنون تقاضا برای تهیه این دارو از سوی بیماران دیابتی افزایش یافته و نگرانی‌هایی را ایجاد کرده است.
دبیر انجمن داروسازان خراسان رضوی گفت: مسوولان سازمان غذا و دارو پیگیر رفع کمبودهای ایجاد شده از این بابت هستند و تا رفع این مشکل یکی از راهکارها استفاده از نوع ویال انسولین قدیمی است.
افخمی افزود: طی سالهای اخیر بیماران دیابتی به جای انسولین قدیمی که با سرنگ تزریق می‌شود از انسولین قلمی تولید خارج استفاده می‌کنند که این نوع انسولین نیاز به سرنگ ندارد و استفاده از آن آسانتر و با درد کمتری همراه است.
وی ادامه داد: طی هفته‌های اخیر واکسن آنفلوآنزا در بخش دولتی و برای گروههای هدف توزیع شده است اما تا این لحظه هیچ واکسنی در بین داروخانه‌های استان و کشور توزیع نشده است.
هزار باب داروخانه در استان ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی دایر است. ۸۰۰ داروخانه از این تعداد زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد فعالیت دارند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =