۲۳ هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی در همدان ساخته می‌شود

همدان- ایرنا- عملیات ساخت واحدها مسکونی طرح اقدام ملی مسکن در همدان، در آیینی با برقراری ارتباط زنده تصویری با رییس جمهوری آغاز شد تا ۲۳ هزار واحد مسکن جدید در استان ساخته شود.

مدیرکل راه و شهرسازی همدان روز پنجشنبه در این آیین گفت: تا امروز ۲۳ هزار متقاضی در سامانه این طرح نام نویسی کرده اند که از این تعداد اطلاعات ۹ هزار و ۷۹۹ متقاضی پالایش شده است.

داریوش حسینی با اشاره به اینکه در مجموع  ۶۰ هزار ۱۱ متر مربع زمین برای اجرای این طرح واگذار شده است، اظهار داشت: با توجه به محدودیت‌های تامین زمین، تا به امروز برای هفت هزار و ۷۴۵ واحد این طرح، زمین تحصیص یافته است.

وی عنوان کرد: به منظور جبران کمبود زمین، پیشنهاد گسترش شهرهای همدان و ملایر ارایه شده است.

حسینی بیان کرد: از تعداد افراد متقاضی این مسکن‌ها، تا امروز یک هزار و ۳۰۸ متقاضی وجه اولیه را واریز کردند.

وی ادامه داد: هر متقاضی باید ۴۰ میلیون تومان وجه اولیه واریز کند که در مجموع تا کنون نزدیک به ۵۰ میلیارد تومان جمع آوری شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی همدان تاکید کرد: به افرادی که وجه واریز نکردند تذکرات لازم از طریق ارسال پیامک، داده شده است.

وی بیان کرد: ستاد اجرای فرمان امام خمینی (ره) و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کارگزاران این طرح هستند.

حسینی افزود: برای اجرای این طرح، عملیات ساخت یک هزار و ۳۰۰ واحد به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، یک هزار و ۵۰۰ واحد به ستاد اجرایی فرمان امان و تعدادی در قالب گروهی به تعاونی ها و افراد شخصی واگذار شده است.

وی عنوان کرد: برای ساخت مسکن و اجرای طرح اقدام ملی و تولید مسکن، تعهد این استان ساخت ۲۳ هزار واحد مسکونی است.

مدیرکل راه و شهرسازی همدان افزود: در طرح اقدام ملی و تولید مسکن شهر همدان، خانه‌های مسکونی در کوی شهید مدنی،کوی شهید بهشتی و شهرک فرهنگیان ساخته می‌شود.

معاون مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) همدان نیز گفت: به منظور اجرا و آغاز عملیات ساخت طرح اقدام ملی و تولید مسکن، فراخوان پیمانکاران انجام شده است.

علی چهاردولی با اشاره به اینکه شهرداری همدان مشارکت خوبی برای اجرای این طرح داشته است، اظهار داشت: برای اجرای این طرح، ۱۰۴ واحد در شهرک مدنی در مرحله برآورد عوارض شهرداری و ۴۸۰ واحد در شهرک فرهنگیان که بخشی از آن رفع معارض شده در دست اجرا است.

وی ادامه داد: ۶۰۹ واحد نیز در شهرک بهشتی داریم که در مرحله تهیه نقش اولیه است و درخواست داریم در این منطقه تعداد واحدها افزایش یابد.

بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵ همدان با وسعت نزدیک به ۲۰ هزار کیلومتر مربع، حدود یک میلیون و ۷۵۰ هزار تن جمعیت دارد و تراکم نسبی ۸۸ نفر در هر کیلومتر مربع، استان همدان را در ردیف یکی از پرتراکم‌ترین استان‌های کشور قرار داده‌است.

در قالب طرح اقدام ملی مسکن قرار است ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور ساخته شود که از این تعداد ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد در بافت‌های فرسوده شهری و ۱۰۰ هزار واحد در شهرهای کوچک ساخته می‌شود.

متاهل و سرپرست خانوار بودن، سابقه پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا، توانایی پرداخت اقساط، توانایی تامین هزینه ساخت و نیز فاقد مالکیت مسکونی از سال ۱۳۸۴ به بعد از جمله شرایط مورد نیاز برای متقاضیان دریافت مسکن ملی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =