۲۸۳۹ نوزاد پاکدشتی غربالگری شدند

تهران- ایرنا- رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان پاکدشت گفت: با وجود شرایط اپیدمی ویروس کرونا، طرح غربالگری نوزادان شهرستان پاکدشت با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی انجام شده است و تاکنون سلامتی ۲ هزار و ۸۳۹ نوزاد مورد بررسی قرار گرفت.

 رجب زینی‌وند روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: با وجود شیوع ویروس کرونا و همه گیری آن در جامعه، ارائه خدمات در مراکز غربالگری نوزادان همچون گذشته و با رعایت دقیق شیوه‌نامه‌های بهداشتی انجام ‌می شود و از زمان اعلام رسمی شیوع این بیماری تا کنون، ۲ هزار و ۸۳۹ نوزاد سه تا پنج‌روزه، خدمات غربالگری را دریافت کردند.
وی اظهار کرد: انجام مراقبت‌های دوران سه تا پنج‌روزگی نوزاد یکی از موارد ضروری است که خانواده‌ها نباید به دلیل نگرانی ناشی از احتمال ابتلا به بیماری کرونا، نوزادان خود را از حق برخورداری خدمات بهداشتی محروم کنند.
وی تصریح کرد: تمامی مراکز غربالگری نوزادان پاکدشت، شیوه‌نامه‌های بهداشتی را  به‌طور دقیق و با حساسیت بالا رعایت می‌کنند.
زینی‌وند گفت: با توجه به ماهیت بیماری کم‌کاری تیروئید نوزادان و متابولیک ارثی و بروز عواقب جدی همچون عقب‌ماندگی ذهنی در مبتلایان، در صورت عدم و یا تأخیر در انجام غربالگری صدمات جبران ناپذیری به نوزاد وارد می‌شود و لازم است تا در هر شرایط غربالگری نوزادان ۳ تا ۵ روزه انجام شود. 
وی اظهار کرد: مراکز خدمات جامع سلامت شهید اشرفی اصفهانی، شریف‌آباد، فرون آباد، سامان شهر و یبر از ابتدای شیوع بیماری کروناویروس تاکنون بدون وقفه خدمات غربالگری را به نوزادان ارائه می‌کنند.
پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha