رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی: سیاست‌های سلامتی جامعه باید بازنگری شود

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی گفت: ترسیم آینده براساس وضعیت جامعه و سطح سلامت آن صورت می‌گیرد و وقتی که ۶۴ درصد زنان کشور با بحث کم‌تحرکی مواجه هستند باید برای سلامت جامعه و خانواده ها نگران باشیم و برهمین اساس سیاست‌های سلامتی جامعه باید مورد بازنگری قرار گیرد.

افشین مولایی امروز (پنجشنبه) در نشست شورای سیاست‌گذاری شهرهای فعال ایران افزود: ‌آمار حوزه سلامت در ۲ دهه آینده بیانگر بی‌تحرکی شدید است که همه ظرفیت‌های جامعه را به چالش می‌کشاند.

وی اضافه کرد: وقتی سطح سلامت جامعه به ۵۶ درصد می‌رسد زنگ خطر به صدا در ‌می‌آید و کم تحرکی زنان حکایت از افزایش مخاطره برای خانواده دارد و از جمله تعیین‌کننده‌ترین عوامل برای ترسیم آینده است.

مولایی گفت:‌ مساله مهم دیگری که در آینده نزدیک می تواند چالش برانگیز باشد بحث سالمندی است.  سرعت پیر شدن جمعیت ایران از همه کشورها بیشتر است و ما یک تغییرات جمعیتی جدی داریم که عواقب خود را بعدها نشان  می‌دهد.

رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی تصریح کرد: اگر در سیاست‌های سلامتی بازنگری نشود طی ۲ دهه آینده جامعه‌ای سرشار از درد و رنج خواهیم داشت آن هم زمانی که رشد بیماری‌های غیر واگیر سرعت بیشتری یابد. ‌در حال حاضر ۳۰ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر فشار خون دارند که این زنگ خطری جدی است.

وی ادامه داد: ما باید با  کمک وزارت ورزش وجوانان،  فدراسیون‌های ورزشی و شهرداری‌ها به سمت یک هم‌افزایی و مشارکت جدی حرکت کنیم. می‌دانیم که منابع مالی دولت محدود است اما وقتی ریاست جمهوری و استانداران در این خصوص جلسه تشکیل می‌دهند یعنی به سمت مشارکت خوبی در حال حرکت هستیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =