عملیات اجرایی ۲۰ هزار مسکن طرح اقدام ملی در تهران آغاز شد

تهران- ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: رئیس‌جمهوری به صورت ویدئو کنفرانس عملیات اجرایی نزدیک به ۲۰ هزار واحد مسکونی «طرح اقدام ملی» در این استان را آغاز کرد.

خلیل محبت خواه روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مراسم ۲ هزار و ۳۷۶ واحد مسکونی طرح اقدام ملی در استان تهران به بهره‌برداری رسید و بهره‌برداری از ۱۷ هزار و ۸۵۵ واحد مسکونی مهر نیز از دیگر بخش‌های این مراسم است.

وی اظهار داشت: یکهزار و ۲۲۲ واحد افتتاح شده طرح اقدام ملی این اداره‌کل مربوط به پروژه‌های بخش خصوصی بوده که از طریق انعقاد تفاهم‌نامه در این طرح به متقاضیان عرضه شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: با افتتاح ۳۵۷ واحد مسکونی مهر این اداره‌کل تمام پروژه‌های مسکن مهر تحت مدیریت خود را خاتمه داد و به بهره‌برداری رساند.

وی خاطرنشان کرد: برنامه اجرایی تولید مسکن در طرح اقدام ملی استان تهران شامل ۷۳ هزار و ۸۵ واحد مسکونی در شهرهای جدید این استان، شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر و زیر آن جمعیت است.

محبت خواه ادامه داد: امروز شاهد کلنگ زنی عملیات اجرایی پروژه‌های اقدام ملی با دستور رئیس جمهور در ۱۰ شهر استان تهران شامل پاکدشت، شهریار، اسلامشهر، رباط کریم، قرچک، صفادشت، دماوند، پیشوا، فیروزکوه، کیلان و شهرهای جدید پرند، پردیس و ایوانکی هستیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: بسترسازی و ظرفیت‌سازی مهمترین عملات عمرانی کشور با نام اقدام ملی نیاز به وحدت ملی و انسجام تمامی دستگاه‌ها دارد و این طرح برای وزارت راه و شهرسازی نیست و پروژه‌ای همه سونگر با هدف خانه‌دار شدن ایرانیان محسوب می‌شود.

محبت‌خواه  اعلام کرد: امروز در پردیس ۱۴ هزار واحد پروژه اقدام ملی در مرحله اجراست که ۱۱ هزار واحد آن در قالب واگذاری زمین به تعاونی‌های مسکن و سه هزار واحد مستقیم توسط شرکت عمران شهر جدید پردیس در دست ساخت است.

وی بیان کرد: سال گذشته هشت هزار از مجموع ۱۴ هزار واحد شروع به ساخت شد و امروز شاهد کلنگ زنی ۶ هزار واحد مسکونی جدید در قالب طرح اقدام ملی هستیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: در شهر جدید پرند نیز امروز شاهد کلنگ زنی پنج هزار و ۶۲۶ واحد اقدام ملی به صورت همزمان و افتتاح یک هزار و ۱۵۴ واحد هستیم.

وی افزود: در کنار این طرح‌ها تخصیص زمین به یک هزار و ۵۰۰ واحد در تفاهمنامه کارکنان آموزش و پرورش کشور و سه هزار و ۵۶۴ واحد به ستاد کل نیروهای مسلح در قالب طرح اقدام ملی هستیم. 

محبت‌خواه با بیام اینکه امروز سه هزار و ۱۹۶ واحد مسکن مهر نیز در شهر جدید پرند به مرحله بهره‌برداری رسید اظهار داشت: در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت و زیر آن نیز عملیات اجرایی هفت هزار و ۵۵۰ واحد مسکن اقدام ملی در ۱۰ شهر آغاز می‌شود.

وی گفت: از طریق انقعاد تفاهمنامه در طرح اقدام ملی یک هزار و ۱۲۲ واحد مسکن به متقاضیان از طریق بخش خصوصی عرضه شده است.

در سال گذشته وزارت راه و شهرسازی در راستای کمک به تامین مسکن، طرح «اقدام ملی تامین مسکن» را در قالب احداث 400 هزار واحد مسکونی برنامه‌ریزی و ثبت‌نام از متقاضیان در ده استان را از آبان ماه همان سال آغاز کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha