۲۵ هزار تن شن و ماسه در راهدارخانه‌های کردستان ذخیره شد

سنندج - ایرنا - معاون راهداری اداره کل راهداری، حمل و نقل جاده ای کردستان گفت:  ۲۵ هزار تُن شن و ماسه برای رفع یخبندان در راه‌های ارتباطی اصلی بین شهری و روستایی این استان ذخیره شده است.

رامبد نوذری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این مقدار پنج هزار تُن نمک و ۲۰ هزار تُن شن و ماسه است که در راستای اجرای طرح زمستانه و ارایه خدمات به مردم در انبارهای اداره راهداری و حمل و نقل این استان ذخیره‌ است.

وی اضافه کرد: برای خریداری این میزان نمک، شن و ماسه ۲۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات در اختیار سازمان راهداری، حمل و نقل جاده‌ای هزینه شده است.

نوذری با اشاره به اینکه هم اکنون در طول راه های ارتباطی این استان ۲۲ راهدارخانه وجود دارد، افزود: این اداره کل همه ساله در فصل زمستان با حدود ۲۱۰  گروه ثابت و سیار در محورهای ارتباطی این استان به مسافران خدمات ارائه می‌کند.

معاون راهداری اداره کل راهداری، حمل و نقل جاده ای کردستان یادآور شد: این گروه ها شامل ۴۰ گروه ثابت و ۴۸ گشت فعال بخش دولتی در جاده‌ها و محورهای بین شهری و ۱۰۰ گروه روستایی و ۲۴ گشت فعال بخش خصوصی در محورهای روستایی است.

وی تاکید کرد: در این گروه ها، ۷۱۰ راهدار شامل ۴۶۰ پرسنل اداره کل راهداری و ۲۵۰ همکار بخش خصوصی مستقر می‌شوند که به صورت ۲۴ ساعت در جاده‌ها مشغول ارایه خدمت به مسافران خواهند بود.

براساس آمارها در جاده های استان کردستان ۱۶ منطقه کولاک گیر و بهمن خیز و همچنین ۲۳ گردنه وجود دارد که خدمات دهی در این مناطق راهداری را در زمستان با مشکلات فراوانی مواجه می کند لذا احداث راهدارخانه ها می تواند ارائه خدمات در این زمان ها را تسریع و تسهیل کند.

طول شبکه راه های استان هفت هزار و ۸۳۴ کیلومتر بوده که این میزان شامل ۶ هزار کیلومتر راه روستایی، ٢٢٦ کیلومتر بزرگراه، ٣٠٨ کیلومتر راه اصلی و یک هزار و ٣٠٠ کیلومتر راه فرعی است.

کردستان با ۲۸ هزار کیلومتر مربع در حاشیه جنوبی رشته کوه زاگرس قرار گرفته و یکی از مناطق سرسیر کشور است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =