۲ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۰۱
کد خبرنگار: 1188
کد خبر: 84084995
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۱ هزار متر مربع از میادین و معابر خمین مناسب سازی شد

خمین - ایرنا - شهردار خمین گفت: ۱۱ هزار متر از میادین و معابر خمین امسال رنگ آمیزی و مناسب سازی شده که این اقدامات در راستای زیباسازی شهر و افزایش نشاط اجتماعی بوده است.

«ابوالفضل مرتضیان» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: نقاشی دیواری تصاویر حضرت امام خمینی (ره)، نقاشی دیواری پارک بابا احمد و روایت شاهنامه در بلوار شهید بهشتی و نقاشی دیواری آثار مولفان و نویسندگان خمین در بلوار شهید بهشتی از جمله اقدامات رنگ آمیزی معابر شهری است.
وی اظهار داشت: واحد زیباسازی  شهرداری خمین به‌منظور صرفه‌جویی در هزینه‌ها و استفاده از هنر و توانایی نیروهای شهرداری و جوانان بومی شهرستان، ۵۲ نماد را برای فضاسازی شهر به مناسبت‌های مختلف ساخته و  نصب کرده است.
مرتضیان بیان کرد: ساخت ۲ نماد با موضوع عسل و لوبیا با هدف آشنایی مسافران با این سوغات مهم خمین از سوی هنرمندان و کارآفرینان خمین در دستور کار شهرداری زادگاه امام راحل است.
شهردار خمین با بیان اینکه خمین پایتخت سنگ‌نگاره‌های تیمره است، اضافه کرد: به‌منظور معرفی  این اثر تاریخی طراحی میدان و نماد سنگ نگاره‌ها آغاز شده است.

مرتضیان بیان کرد: سرمایه‌گذار به‌منظور ساماندهی تبلیغات محیطی در شهر خمین  جذب شده است و بر این اساس  مدرن‌ترین تابلوهای شهری ساخته و در معرض دید شهروندان قرار داده شود.
وی ادامه داد: حذف آلودگی‌های بصری مانند تابلوهای تبلیغاتی و امحای نازیبایی‌های شهری نیز در اولویت کاری واحد زیباسزی شهرداری خمین است چرا که وضعیت منظر شهری نقش به‌سزایی در روحیه شهروندان دارد و تحقیقات نشان داده شهروندان شهرهای زیبا، شادتر هستند. 
خمین در جنوب استان مرکزی است و ۷۰ هزار نفر از جمعیت ۱۰۵ هزار نفری این شهرستان ساکن شهر هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها