سالن ورزشی مدرسه دخترانه در اشنویه افتتاح شد

مهاباد- ایرنا- مدیر آموزش و پرورش اشنویه گفت: به مناسبت هفته تربیت‌بدنی، یک باب سالن ورزشی در مدرسه دخترانه کوثر این شهرستان افتتاح شد.

شیرین جهانگیری روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با افتتاح این سالن ورزشی ۳۵۰ نفر از دانش‌آموزان این مدرسه دخترانه در ساعت آموزشی درس تربیت بدنی از امکانات آن  جهت آموزش و یادگیری این درس استفاده خواهند کرد.

وی افزود: مساحت این سالن ورزشی ۹۰ متر مربع است و ۱۰۰ میلیون ریال برای تجهیز آن به وسایل ورزشی مانند کفپوش تاتامی، طناب، حلقه کمر، انواع توپ، صفحه و مهره شطرنج، دارت، حلقه بسکتبال، راکت بدمینتون و بولینگ کودکان و حلقه‌های کودک هزینه شده است.

مدیر آموزش‌ و پرورش اشنویه اضافه کرد: اعتبار هزینه شده جهت ساخت این سالن ورزشی به صورت مشارکتی خیرین دولتی تامین شده است.

جهانگیری ادامه داد: در سال تحصیلی جدید ۱۵ هزار و ۱۲۳ دانش‌آموز برای تحصیل در مدارس این شهرستان ثبت‌نام کرده‌اند که ۶۵۱ کلاس درس شامل ۳۹۶ کلاس ابتدایی، ۱۴۸ کلاس درس متوسطه اول و ۱۰۷ کلاس درس متوسطه دوم برای این تعداد دانش‌آموز پیش‌بینی شده است.

شهرستان اشنویه با ۷۵ هزار نفر جمعیت در جوار مرزهای عراق و ترکیه واقع شده و با مرکز آذربایجان غربی ۷۳ کیلومتر فاصله دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها