هزار و ۴ واحد مسکن مهر در خراسان شمالی افتتاح شد

بجنورد- ایرنا- هزار و چهار واحد مسکن مهر خراسان شمالی در سه شهرستان این استان روز پنجشنبه به صورت ویدئوکنفرانس با حضور رییس‌جمهوری افتتاح شد.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: از این تعداد ۶۹۶ واحد مسکن مهر در بجنورد، ۲۷۶ واحد در شیروان و ۳۲ واحد در شهر اسفراین امروز به دست رییس جمهوری به بهره برداری رسید.

سیدعبدالمجید نژادصفوی اظهار داشت: علاوه بر افتتاح مسکن مهر، امروز اجرای ۸۳۶ واحد مسکونی نیز در قالب طرح اقدام ملی تولید مسکن در استان آغاز شد.

وی گفت: امروز همزمان با این برنامه افتتاحیه زمین مورد نیاز برای ساخت ۱۵ واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی که  به صورت گروهی ساخته می شود، به متقاضیان واگذار شد.

وی با اشاره به اینکه در این استان تکمیل هزار و ۵۱۵ واحد مسکن مهر در دست اقدام است، افزود: اکنون ۸۰۵  واحد مسکن مهر در بجنورد، ۵۵۸ واحد در شیروان و ۱۵۲ واحد در اسفراین باقی مانده است که از این تعداد،  ۷۴۸ واحد تا پایان آبان ماه امسال قابل تحویل است و ۴۰۳ واحد نیز تا اسفندماه امسال و ۲۵۶ واحد تا سال ۱۴۰۰ تحویل می شود.

وی درباره اجرای طرح اقدام ملی تولید مسکن در استان گفت: برنامه استان خراسان شمالی در این اقدام ملی مسکن،  سه هزار و ۶۸۴ واحد است که در این طرح هشت هزار و ۸۰  نفر ثبت نام کردند.

وی با اشاره به اینکه میزان آورده اولیه برای هر متقاضی ۴۰۰ میلیون ریال است، گفت : طی بررسی های صورت گرفته از سوی معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی،  خراسان شمالی در تأمین زمین برای اجرای پروژه اقدام ملی مسکن و همچنین تعیین تکلیف متقاضیان حائز شرایط طرح مذکور رتبه برتر را کسب کرده است.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی اظهار داشت: رویکرد دولت این است که در راستای خدمات رسانی به مردم، تامین مسکن بیش از پیش مورد توجه گیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =