۱۰ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۲۹
کد خبرنگار: 2785
کد خبر: 84084931
۰ نفر

برچسب‌ها

زنجانی‌ها در پویش ایران همدل شرکت کنند

زنجان - ایرنا - معاون مشارکتهای مردمی اداره کل بهزیستی استان زنجان گفت: مردم خیر و نوعدوست این استان با شرکت در پویش ایران همدل و خرید قطعات پازل های ۱۰ هزار تومانی سهمی هر چند کوچکی در تامین نیازهای آموزشی دانش آموزان تحت پوشش بهزیستی داشته باشند.

نعمت ملکی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کمپین پازل همدلی در قالب پویش ایران همدل درزنجان همزمان با سراسر کشور و با هدف تامین لوازم التحریر، کیف مدرسه و تبلت مورد نیاز کودکان و دانش آموزان تحت پوشش بهزیستیاین  استان نیز در جریان است و مشارکت عموم نقش بسزایی در تحقق آن دارد.

وی اضافه کرد: بر این مبنا در پازل همدلی بر روی نقشه ایران به تعداد ۶۰۰ هزار قطعه ۱۰ هزار تومانی طراحی شده که سهم استان زنجان ۲۰ هزار قطعه را شامل می شود که تا کنون از این میزان سه هزار قطعه آن توسط نیکوکاران و خیرین زنجانی تکمیل شده است.

این مسؤول ادامه داد: در راستای حمایت و رسیدگی به دانش آموزان نیازمند و تحت پوشش بهزیستی و بهره گیری از مشارکت ها و نیات خیر مردم قطعات پازل های ۱۰ هزار تومانی توسط مشارکت‌های کوچک مردمی تکمیل شده و نام خیر و مشارکت کننده روی قطعه خریداری شده ثبت و در نهایت این پازل به نمادی ماندگار در بزرگترین پازل تبدیل می‌شود.

وی اظهار داشت : در نقشه استان زنجان نیز تصویر نمادهای میراث فرهنگی چون گنبد سلطانیه، پل میربهاالدین، رختشویخانه، کوههای رنگی ماهنشان و ... نقش بسته و در ابعاد ۲۰ در ۳۰ متر تهیه شده و علاقه‌مندان و خیرانی که درصد هستند در این پویش شرکت کنند می توانند با خرید هر قطعه پازل به قیمت ۱۰ هزار تومان در تأمین لوازم‌التحریر، کوله و تبلت برای دانش آموزان آن منطقه سهیم ‌شوند.

ملکی افزود: قطعات این پازل توسط مشارکت‌های خرد مردمی تهیه و با نیت اسم تمام مشارکت‌کنندگان روی قطعات پازل به عنوان بزرگترین پازل دنیا و نماد ماندگار از این پویش ایران همدل در نقطه‌ای از ایران نصب و ماندگار خواهد شد و ضمن ایجاد هم افزایی و جمع آوری مبالغ مذکور به صورت ثبت رکورد گینس که توسط نماینده آن در تهران انجام خواهد شد به صورت ثبت یک موضوع جهانی درخواهد آمد.

 معاون مشارکتهای مردمی اداره کل بهزیستی استان زنجان ادامه داد:  افرادی که تمایل دارند  در این همدلی بزرگ مشارکت کنند، می‌توانند به سایت puzzlehamdeli.ir مراجعه و اطلاعات خود را وارد کرده و استانی که قصد دارند در آن مشارکت کنند را انتخاب و یک یا چند قطعه پازل را به نام خود ثبت و خریداری کنند تا به دانش آموزان آن منطقه‌ای که مدنظرشان است در زمینه تهیه نوشت‌افزار کمک شود.

وی یادآوری کرد: همچنین گروه‌های خیریه، موسسات مختلف و افرادی که علاقه‌مند به همکاری هستند می‌توانند با ورود به سایت و درج نام موسسه یا خیریه خود و یا با هماهنگی با ادارات بهزیستی استان‌ها نام موسسه یا خیریه خود را برای همیشه در نماد همدلی مردم ایران ثبت کنند.

به گفته ملکی میزان پازلهای خریداری شده استان نسبت به میانگین در وضعیت پایین تری قرار دارد که مشارکت بیش از پیش مردم می تواند آن را افزایش دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =