۱۱۱۶ واحد مسکونی طرح ملی مسکن در کرمان به بهره‌برداری رسید

کرمان - ایرنا - هزار و ۱۱۶ واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن به صورت ویدئو کنفرانس توسط رئیس جمهوری و با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی امروز (پنجشنبه) در استان کرمان افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، معاون وزیر راه و شهرسازی روز پنجشنبه در حاشیه آیین افتتاح هزار و ۱۱۶ واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن به صورت ویدئو کنفرانس توسط رئیس جمهوری در شهرستان سیرجان با اشاره به اینکه تحقق این وعده را از دیار سردار مقاومت حاج قاسم سلیمانی آغاز می‌شود افزود:عملیات اجرایی ۱۱ هزار و ۶۰۰ واحد در سراسر کشور در بافت های فرسوده از سال ۹۷ آغاز شده بود که امروز به بهره برداری می رسد.

محمود محمودزاده اظهار داشت: این ۱۱ هزار و ۶۰۰ واحد برای ۳۳ هزار نفر اشتغال ایجاد کرده و بیش از پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان ارزش اقتصادی پرژوه است که یکهزار و ۴۰۰ میلیارد تومان آن آورده دولت در قالب زمین و حدود چهار هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان آورده مردم در قالب هزینه‌های ساخت و خدمات این پروژه بوده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه عملیات اجرایی این واحدها از انتهای سال ۹۷ آغاز شده است خاطرنشان کرد: امروز یکهزار و ۱۱۶ واحد مسکن مهر در سیرجان به بهره برداری می رسد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان نیز گفت: امروز در مجموع ۲ هزار و ۸۳۶ واحد در قالب طرح اقدام ملی مسکن و مسکن مهر و با مجموع اعتبار یک هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۹ هزار و ۵۰۰ نفر در استان کرمان افتتاح می شود.

علی حاجی زاده افزود: همچنین برای احداث چهار هزار و ۲۹ واحد به صورت گروهی و تعاونی به واجدین شرایط در قالب طرح اقدام ملی مسکن زمین واگذار می شود.

وی بیان کرد: آماده سازی ۱۰۰ هکتار از اراضی دولتی نیز با اعتبار بالغ بر ۱۰۶ میلیارد ریال برای طرح اقدام ملی مسکن انجام و به زودی به اتمام می رسد و عملیات آماده سازی ۱۴۰ هکتار از اراضی تخصیصی به طرح اقدام ملی مسکن در استان کرمان آغاز می شود.

وی با اشاره به بهره برداری از یک هزار و ۷۲۰ واحد مسکونی مهر تصریح کرد: سه هزار و ۶۶۴ نفر از واجدان شرایط در استان کرمان به پروژه های طرح اقدام ملی مسکن معرفی می شوند.

آیین افتتاح واگذاری زمین برای عملیات اجرایی طرح اقدام ملی  مسکن در سراسر کشور همزمان با افتتاح ۴۰هزار و ۱۸۰ واحد مسکن مهر از طریق وئدیوکنفرانس با حضور رییس جمهور برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها