۱ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۰۲
کد خبرنگار: 993
کد خبر: 84084878
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

چهار فروند شناور به ناوگان عملیاتی دریابانی بوشهر الحاق شد

بوشهر- ایرنا- در ششمین روز از گرامیداشت هفته نیروی انتظامی و همزمان با روز مرزبان، ایثار و مرزنشینان با حضور فرمانده مرزبانی ناجا و استاندار بوشهر چهار فروند شناور نیمه سنگین و تندرو با هدف تامین امنیت دریایی به ناوگان عملیاتی بوشهر الحاق شد.

به گزارش ایرنا، فرمانده مرزبانی ناجا روز پنجشنبه در این آئین گفت: این شناورها شامل ۲ فروند شناور ۶۰ فوتی نیمه سنگین حیدر و ۲ شناور تندرو کلاس خلیج فارس هستند که با توان نیروهای وزرات دفاع به صورت بومی ساخت و تحویل شده است.

سردار احمد علی گودرزی افزود: این شناورها از سرعت بالایی برخوردار هستند و تا ۵۶ گره دریایی می‌توانند ماموریت‌های مرزبانان را در عمق دریاها عملی کنند.

وی ادامه داد: بوشهر ۹۳۷ کیلومتر مرز دریایی دارد و با کشورهای قطر، کویت و عربستان سعودی هم مرز است و به لحاظ وجود ذخایر گازی، نفتی و میادین مختلفی که در این منطقه استراتژیک دریایی وجود دارد حساسیت را دو چندان می‌کند.

وی اضافه کرد: باتوجه به حضور نیروهای استیجاری فرا منطقه ای که در منطقه حضور دارند نیازمند این است که وجود و حضورمان در دریا بیشتر باشد.

گودرزی یادآورشد: از هشت هزار و ۷۵۵ کیلومتر نوار مرزی موجود در کشور  ۲هز ار و ۷۰۰ کیلومتر مرز آبی است که بیشتر در جنوب کشور وجود دارد و نیاز به کمک و توجه بیشتری در این زمینه است.

وی اضافه کرد: وقتی ناوگان کشورهای فرامنطقه ای در منطقه هستند بایستی هماهنگی با سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی از حیث دریایی و با ارتش جمهوری اسلامی در عمق دریا معنادار باشد.

فرمانده مرزبانی ناجا گفت: مردم مرزنشین مرزبانان افتخاری ما  در کنار مرزبانان و دریابانی هستند و این پشتیبانی از ابتدای انقلاب تاکنون مستحکم بوده است.

وی برگزاری رزمایش دریایی مشترک نیروهای مرزبانی و صیادان استان بوشهر با هدف تامین امنیت پایدار در خلیج فارس را از جمله برنامه‌های مرزبانی در استان بوشهر عنوان کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha