هفت هزار و ۵۱۶ خانه به مددجویان سیل‌زده کمیته امداد گلستان تحویل شد

گنبدکاووس - ایرنا - بهره‌برداری متمرکز از ۲ هزار و ۵۴۴ واحد مسکونی احداثی و نیز چهار هزار و ۹۷۲ واحد مسکونی تعمیراتی مددجویان کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) استان گلستان که در جریان سیل روزهای آغازین سال ۹۸ دچار خسارت شده بودند، در مراسمی با حضور رییس کمیته امداد کشور در روستای "ایشانلر" گنبدکاووس آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، دراین مراسم که امروز پنجشنبه برگزار شد، رییس کمیته امداد در سخنانی گفت: برای احداث منازل مسکونی مددجویان سیل‌زده گلستان در مجموع مبلغ یک هزار و ۸۳۰ میلیارد ریال اعتبار در قالب تسهیلات بانکی ارزان قیمت به ازای هر واحد ۴۰۰ میلیون ریال و باز پرداخت ۱۵ ساله توسط بنیاد مسکن و کمیته امداد پرداخت شد.

سید مرتضی بختیاری افزود: اولویت کمیته امداد، توانمندسازی مددجویان تحت پوشش درحوزه اشتغال و مسکن با حمایت مسوولان کشوری و استانی است.

وی با بیان اینکه امسال درحوزه اشتغال ایجاد ۲۰۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان زیر پوشش کمیته امداد در دستور کار است، ادامه داد: ساخت ۴۳ هزار واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد نیز که از پارسال شروع شده، درحال انجام است.

استاندار گلستان نیز در این مراسم با یادآوری اینکه براثر سیل اواخر سال ۹۷ و اوایل سال ۹۸ حدود ۲۲ هزار واحد مسکونی در استان خسارت دیدند، گفت: از مجموع واحدهای خسارت دیده، هشت هزار خانه احداثی و ۱۴ هزار واحد تعمیری بودند که سهم مددجویان کمیته امداد از این خانه ها حدود یک سوم بوده است.

هادی حق شناس افزود: عملیات ساخت سه هزار خانه محرومان نیز از سال گذشته در استان گلستان آغاز شد که با همکاری کمیته امداد قرار است ۲ هزار واحد دیگر به این تعداد اضافه شود.

وی بابیان اینکه از مجموع ۲۲۸ هزار واحد مسکونی روستایی گلستان، ۱۲۸ هزار واحد نیازمند مقام‌سازی است، اظهار داشت: تاکنون فقط بیش از ۲۰ هزار واحد آن مقاوم سازی شدند ضمن اینکه در جریان سیل و زلزله‌های اخیر در شرق استان هزار واحد مسکونی تخریب شدند.

استاندار گلستان بیان کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تسهیلات لازم را به تمام متقاضیان مقاوم‌سازی خانه روستایی اعطا می‌کند و در کنار آن عملیات اجرایی مسکن محرومان در روستاها به عنوان یک اقدام ماندگار در حال انجام است. 

همچنین مدیرکل کمیته امداد گلستان در این مراسم گفت: در جریان سیل سال‌های ۹۷ و ۹۸ بیش از ۱۱ هزار خانوار تحت پوشش این نهاد خسارت دیدند و پنج هزار خانوار آسیب دیده جدید هم برای دریافت حمایت‌های نقدی و غیر نقدی به آمار مددجویان این نهاد اضافه شدند.

عیسی بابایی افزود: با همکاری بنیاد مسکن کار احداث ۲ هزار و ۵۴۴ واحد تخریبی و تعمیر چهار هزار و ۹۷۲ واحد مددجویان خسارت دیده از سیل در دستور کار قرار گرفت که امروز شاهد بهره برداری از آنها هستیم.

به گفته وی، ۴۱۵ واحد مسکونی احداثی و ۸۱۶ واحد تعمیری سهم مددجویان کمیته امداد گنبدکاووس است.

به گزارش ایرنا، رییس کمیته امداد از دیروز چهارشنبه وارد استان گلستان شد و بازدید از طرح‌های اشتغالزایی در شهرستان‌های آزادشهر و علی آباد، مینودشت، افتتاح شهرک توتستان ویژه پرورش کرم ابریشم، اداره امداد مرزی داشلی برون، بهره برداری از ۲ مرکز نیکوکاری و کارآفرینی در گرگان و ملاقات با تعدادی از مددجویان از مهمترین برنامه‌های این مقام مسوول در این سفر ۲ روزه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =