استمرار آلودگی هوای اراک از مرز یک هفته گذشت

اراک - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: هوای اراک روز پنجشنبه و برای هشتمین روز متوالی در شرایط ناسالم قرار دارد.

«رضا میرزایی» در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر اراک، شاخص کیفیت هوای اراک در ساعت ۷ صبح امروز (پنجشنبه) به ۱۱۱ رسید که بیانگر وضعیت هوای ناسالم برای گروه‌های سنی حساس است.

وی بیان کرد: آلاینده مسئول در هوای اراک مانند یک هفته گذشته، ذرات معلق با قطر کمتر از ۲ و نیم میکرون است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی ادامه داد: بالاترین شاخص آلودگی امروز (پنجشنبه) در ایستگاه شریعتی واقع در بلوار میرزای شیرازی به ثبت رسیده است.

میرزایی اظهار داشت: بر اساس پیش‌بینی‌های هواشناسی استان مرکزی، سکون نسبی هوا و انباشت آلاینده‌ها تا روز یکشنبه هفته آینده همچنان ادامه دارد.

وی گفت: بر اساس مطالعات صورت گرفته، افزایش آلایندگی نقش موثری در افزایش شیوع ویروس کرونا و مرگ و میر ناشی از این بیماری دارد و توصیه می‌شود در روزهای ناسالم و شرایط حاکم شده به واسطه بیماری کرونا، مردم از هرگونه رفت آمد در محیط‌های شلوغ و پر رفت و آمد خودداری کنند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی اضافه کرد: تمامی بیماران قلبی و ریوی، زنان باردار، سالمندان و کودکان باید از حضور در فضای باز خودداری کنند.

میرزایی بیان کرد: هرگونه فعالیت عمرانی، قیرپاشی، روشن کردن آتش و سوزاندن لاستیک نیز، می‌تواند شرایط آلودگی هوا را بیشتر کند و رانندگان نیز باید مراقبت‌های لازم را در هنگام سوختگیری در جایگاه‌ها برای جلوگیری از سر ریزشدن بنزین و سایر سوخت‌ها به کار گیرند.

اراک یکی از هشت کلانشهر آلوده کشور است که از ابتدای امسال تاکنون ۲۲ روز ناسالم در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =