واگذاری زمین برای ۱۳۵ هزار واحد مسکونی در کشور انجام شد

بیرجند - ایرنا - معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: ۱۳۵ هزار قطعه زمین برای ساخت واحدهای مسکونی در قالب طرح «اقدام ملی مسکن» در ۳۱ استان کشور واگذار شد.

علی نبیان امروز (پنجشنبه) در آیین رونمایی از طرح واگذاری زمین برای ۱۳۵ هزار واحد مسکونی به صورت گروهی و همچنین معرفی ۲۵۳ هزار و ۵۰۰ واحد به واجدین شرایط در قالب طرح «اقدام ملی مسکن» در ۳۱ استان کشور که با دستور رییس جمهوری از طریق ارتباط تصویری در بیرجند برگزار شد، اظهار داشت: با تاکیدات ریاست جمهوری و برنامه‌هایی که وزارت راه و شهرسازی در این دوره داشت، دو مقوله مهم در حوزه مسکن در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: ابتدا موضوع مسکن مهر بود که سازمان ملی زمین و مسکن در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر وظیفه‌مندی این حوزه را داشت و در استان خراسان جنوبی سال گذشته و با حضور وزیر راه و شهرسازی جشن اختتامیه مسکن مهر را برگزار کردیم.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: نکته حائز اهمیت دیگری که تاکید رییس جمهوری بوده، اقدام ملی مسکن است که در این خصوص امروز خدا را شاکریم ۱۳۵ هزار قطعه زمین را به گروه‌های واجد شرایط واگذار می‌کنیم و از این تعداد ۹۵ هزار قطعه در ۳۱ استان کشور تحویل مردم عزیز شد و واگذاری ۴۰ هزار قطعه دیگر امروز رقم می‌خورد.

وی بیان کرد: در این مراسم پنج فرد واجد شرایط حضور دارند و قراردادی که بین اداره کل راه و شهرسازی استان و این افراد منعقد شده است، تحویل آنها می‌شود.

نبیان گفت: همچنین اقدامات اجرایی بیش از ۲۵۳ هزار واحد مسکونی در ۳۱ استان کشور در حال انجام است که امروز با دستور رییس جمهوری ارتباط بین متقاضیان و این واحدها برقرار می‌شود.

وی اضافه کرد: زمین‌ها نیاز به آماده‌سازی داشت که این اتفاق رقم خورده و امروز زمین‌ها طی قراردادی که منعقد شده است، تحویل مردم می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: اقدامات اجرایی ۹۵ هزار قطعه زمین قبلی در حال انجام است و پیشرفت فیزیکی متنوع دارد، تعدادی در مرحله فونداسیون و تعدادی در حال اسکلت‌بندی است و اقدامات اجرایی آن انجام می‌پذیرد.

وی عنوان کرد: وظیفه دارم از حمایت‌های رییس جمهوری که برای این اقدام مهم داشتند، سپاسگزاری کنم و وظیفه خود می‌دانم در محضر جنابعالی از استانداران و معاونان که ما را در این امر مهم همراهی کردند، قدردانی کنم.

آیین واگذاری زمین برای ساخت واحدهای مسکونی در قالب طرح «اقدام ملی مسکن» به نمایندگی از ۳۱ استان کشور روز پنجشنبه با حضور «علی نبیان» معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن، «ناصر خوش خبر» سرپرست استانداری خراسان جنوبی و جمعی از مسوولان استانی در بیرجند برگزار شد.

همچنین قرارداد واگذاری ۲ هزار و ۲۸۳ قطعه زمین طرح اقدام ملی به صورت گروهی در استان خراسان جنوبی با حضور ویدئو کنفرانسی رییس جمهوری تحویل واجدین شرایط شد.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: متقاضیان مسکن ملی در استان به صورت ۱۵۶ گروه پنج، چهار و سه نفره تقسیم بندی شده‌اند که این قراردادها برای ساخت مسکن ملی به گروه‌های مربوطه واگذار شد.

وحید داعی در حاشیه این آیین در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امروز یک هزار و ۳۲۵ قرارداد زمین در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت و ۹۵۸ قرارداد در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر استان گروه‌های کمتر از سه نفر واگذار شد.

وی بیان کرد: بعد از واگذاری قرارداد زمین، این گروه‌ها باید نسبت به تهیه نقشه، اخذ پروانه و ساخت و ساز مسکن اقدام کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی اظهار داشت: زمین‌های تخصیص یافته در سایت ۲۷ هکتاری شهر بیرجند واقع در معصومیه است و در سایر شهرستان‌ها نیز اراضی مشخص و واگذار خواهد شد.

وی گفت: علاوه بر واگذاری قرارداد زمین به گروه‌های مذکور، اتصال یک هزار و ۵۴۳ نفر نیز امروز به پروژه‌ها انجام شد.

داعی افزود: در مجموع ۱۴ هزار و ۲۷۴ نفر در استان برای طرح اقدام ملی مسکن نام‌نویسی کرده‌اند که از این تعداد ۶ هزار و ۲۰۰ نفر حائز شرایط شدند.

وی گفت: تاکنون چهار هزار و ۸۰۹ نفر از این افراد افتتاح حساب کرده و سه هزار و ۷۰۰ نفر واریز وجه را انجام داده‌اند.

آیین بهره‌برداری و عملیات اجرایی ۵۰۹ هزار واحد مسکونی طرح‌های «اقدام ملی مسکن» و «مسکن مهر» در بیست ‌و نهمین هفته افتتاح طرح‌های مهم ملی با شعار «تدبیر و امید برای جهش تولید» امروز با حضور رییس جمهوری برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =