طرح‌های نساجی خراسان جنوبی با مشارکت ایدرو تکمیل می‌شود

بیرجند - ایرنا - سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) با موافقت دولت در تکمیل طرح‌های ریسندگی و بافندگی این استان مشارکت و سرمایه‌گذاری می‌کند.

عباس جرجانی روز پنجشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: در جلسه اخیر هیات دولت، با سرمایه‌گذاری ایدرو در طرح‌های ریسندگی و بافندگی شهرستان‌های فردوس و طبس موافقت شد.

وی افزود: بر این اساس، این سازمان برای تکمیل طرح بافندگی نساجی فردوس هفت میلیون یورو و ۸۰ میلیارد تومان و برای واحد ریسندگی شهرستان طبس پنج میلیون یورو و ۴۰ میلیارد تومان در کنار بخش خصوصی، سرمایه‌گذاری می‌کند.

سرپرست سازمان صمت خراسان جنوبی گفت: این واحدها روزانه ۱۰ تن نخ و ۲۰ میلیون مترمربع پارچه تولید خواهند کرد.

وی از راه‌اندازی این ۲ واحد صنعتی تا سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: بهره‌برداری از طرح‌های ریسندگی و بافندگی فردوس و طبس علاوه بر ایجاد ارزش افزوده، برای ۲۷۰ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد می‌کند.

جرجانی، راه‌اندازی صنایع پایین دست از جمله تولید پوشاک و رنگ‌رزی در استان خراسان جنوبی را از دیگر برکات ایجاد طرح‌های ریسندگی و بافندگی شهرستان‌های طبس و فردوس ذکر کرد.

سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران از سازمان‌های تخصصی در حوزه صنعت و معدن هستند که طی سال‌های اخیر در استان خراسان جنوبی سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

بنابر اعلام سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با صدور پروانه بهره‌برداری برای ۳۳ واحد صنعتی در نیمه نخست سال جاری برای ۴۷۲ نفر به صورت مستقیم در استان اشتغال ایجاد شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =