۳۰درصد از فعالان بخش کشاورزی چهارمحال و بختیاری زنان روستایی هستند

شهرکرد- ایرنا- مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به فعالیت ۶۶ هزار بهره‌بردار در بخش کشاورزی گفت: حدود ۳۰ درصد از نیروی بخش کشاورزی در این استان را زنان روستایی تشکیل می‌دهند.

سیروس بیک‌بکان  روز جمعه در گفت وگو با ایرنا  اظهار داشت: حدود ۱۰ هزار نفر از زنان روستایی و عشایری این استان به همراه سرپرست خانوار و ۶۶ هزار بهره‌بردار اصلی در بخش دامپروری و کشاورزی مشارکت دارند.

وی از تشکیل ۴۵ صندوق خُرد زنان روستایی عشایری در استان خبر داد و تصریح کرد:به طور میانگین هر صندوق خرد زنان فعال استان ۳۰ نفر عضو دارد که در بخش بسته‌بندی و فرآوری محصولات کشاورزی، تولید گیاهان دارویی، تولید سبزی و صیفی و گلخانه‌های کوچک فعالیت دارند.
بیک‌بکان تاکید کرد:زنان روستایی با داشتن تجربه و دانش بومی در زمینه تولید محصولات غذایی،نقش بسیار مهمی برعهده دارند.

مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری بر تشویق مشارکت همه جانبه زنان و ایجاد انگیزه مشارکت فعالانه در عرصه کشاورزی و گسترش آموزش‌ها جهت بهبود مهارت‌ها و افزایش تخصص‌ها برای کاهش ضایعات کشاورزی تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، سالانه در چهارمحال و بختیاری یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن انواع محصولات زراعی، باغی، شیلات، دامی و عسل تولید می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =