۱۳ زمین چمن در کنارک تا پایان امسال افتتاح می‌شود

چابهار- ایرنا- فرماندار کنارک در جنوب سیستان وبلوچستان گفت:۱۳ زمین چمن مصنوعی در سطح روستاهای این شهرستان در حال ساخت است و تا پایان امسال افتتاح می‌شود.

حمیدالدین یوسفی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: تاکنون۱۳ زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال در روستاهای مختلف کنارک افتتاح شده که هر کدام از آنها با زیربنای یکهزار و ۳۵۰ مترمربع با اعتبار ۴۰۰ میلیون تومان با مشارکت سازمان منطقه آزاد چابهار، فرمانداری و اداره کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان بویژه مشارکت شوراهای اسلامی دهیاران و خیران محلی ساخته شده است.

وی بیان کرد: در هر روستایی مشارکت بیشتر باشد توجه بیشتری در بحث تخصیص اعتبار خواهد داشت و باید مردم و خیران محلی برای توسعه روستاها حساسیت بیشتری داشته باشند و پیگیری‌های لازم را انجام دهند.

فرماندار کنارک گفت: مشارکت منطقه آزاد چابهار در پروژه‌های ورزشی قابل تقدیر و ستودنی است و این امر می‌تواند بخشی از مشکلات را مرتفع کند.

وی ادامه داد: هم‌اینک بیش‌از یکهزار و ۴۰۰ ورزشکار در رشته‌های مختلف بیمه ورزشی دریافت و ساماندهی شده‌اند و ۶ هزار ورزشکار نیز توسط اداره ورزش و جوانان ساماندهی و بیمه آنان در دستورکار است.

یوسفی بیان کرد: پروژه‌های ورزشی بویژه زمین‌های چمن مصنوعی و خانه‌های ورزش روستایی با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی، توسعه ورزش روستایی و پرکردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در روستاها با مشارکت فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی، ستاد مبارزه با موادمخدر و وزارت ورزش و جوانان کشور ساخته و تجهیز می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه دولت توجه ویژه‌ای به توسعه کنارک دارد، خاطرنشان کرد: آماده سازی زیرساخت‌های ورزشی، اجرای طرح‌های هادی توجه به رفع مشکلات مردم در حوزه‌های مختلف در حال انجام است که در شرایط سخت اعتباری شاهد افتتاح طرح‌های مختلف هستیم که خود جای قدردانی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها