مرکز حقوق بشر: توافق سازش امارات، قدرت سرکوب اسرائیل را افزایش می‌دهد

تهران – ایرنا – مرکز «دیده بان حقوق بشر اروپا - مدیترانه» روز چهارشنبه با انتشار بیانیه‌ای نسبت به هرگونه سرمایه‌گذاری امارات متحده عربی در چارچوب توافق سازش با رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی هشدار داد و اعلام کرد که چنین اقداماتی به افزایش قدرت سرکوب رژیم اشغالگر منجر خواهد شد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، در بیانیه مرکز دیده بان حقوق اروپا – مدیترانه آمده است: دولت امارات متحده عربی باید از هرگونه معامله با اسرائیل که می تواند به نقض حقوق بشر فلسطینیان کمک کند، خودداری کند.

این مرکز هشدار داده که حمایت مالی از آنچه که از آن به عنوان نوسازی مراکز ایست و بازرسی اسرائیل در اراضی فلسطینی یاد می شود، در سرکوب فلسطینی ها نقش خواهد داشت و تاثیر منفی بر آن ها خواهد گذاشت.

پیش تر «آدام بوهلر» مدیر اجرایی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه بین‌المللی آمریکا در حاشیه مراسم امضای توافق ها میان ابوظبی و تل آویو در فلسطینی اشغالی اعلام کرده بود که آمریکا، رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی صندوقی را برای تشویق سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و همکاری‌های منطقه‌ای با سرمایه سه میلیارد دلاری تاسیس می‌کنند.  

دیده بان حقوق بشر اروپا – مدیترانه افزوده است: در رأس اولویت‌های این صندوق توسعه و نوسازی مراکز ایست و بازرسی در اراضی اشغالی فلسطینی است.

این مرکز افزوده است: در حال حاضر ۷۰۰ مرکز ایست و بازرسی در سراسر کرانه باختری وجود دارد.

قرارداد سازش میان امارات متحده عربی و بحرین با رژیم صهیونیستی شامگاه سه شنبه (۲۵ شهریور ۱۳۹۹) به صورت رسمی در حضور دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امضا شد و این دو کشور کوچک عرب حاشیه خلیج فارس رابطه چندین ساله غیرعلنی خود را با صهیونیست ها آشکار و رسمی کردند.

در همین حال مسئولان فلسطینی پیش تر درباره مخاطرات بسیاری که تامین مالی طرح‌های شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی توسط امارات دارد، هشدار داده بودند؛ زیرا قرار است ابوظبی حامی مالی منطقه «وادی السیلکون» باشد و در آن، هتل و انستیتوهای مدرن تکنولوژی برای صهیونیست‌ها احداث کند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

سرخط اخبار جهان