پولیتیکو: آمریکا نهادهای حقوق بشری را یهودی‌ستیز معرفی می‌کند

تهران- ایرنا- دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا قصد دارد چندین سازمان بین‌المللی را که در زمینه حقوق بشر فعالیت می‌کنند، به عنوان نهادهای یهودی‌ستیز معرفی کند.

به گزارش ایرنا، تارنمای پولیتیکو چهارشنبه شب این خبر را به نقل از دو منبع آگاه منتشر کرد و نوشت که عفو بین‌الملل، دیده‌بان حقوق بشر و آکسفام از جمله سازمان‌های مورد نظر آمریکا هستند.
احتمال می‌رود که وزارت خارجه آمریکا در روزهای آینده بیانیه‌ای در این باره صادر کند که با خشم جامعه مدنی مواجه خواهد شد.
«مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا تلاش می‌کند که این بیانیه به زودی صادر شود. وی سعی می‌کند دوره ریاست جمهوری ترامپ ادامه پیدا کند. به همین دلیل، وی قصد دارد تا با اتخاذ چنین تصمیمی حمایت رای‌دهندگان حامی اسرائیل و مسیحیان تبشیری را جلب کند.
دیپلمات‌های قدیمی در وزارت خارجه آمریکا با این طرح مخالف هستند. وکلای وزارتخانه نیز جزو مخالفان به شمار می‌آیند. آنها می‌گویند که این اقدام فاقد بنیان قانونی است و ممکن است با شکوائیه‌های مختلف مواجه شود.
انتظار می‌رود که این بیانیه از سوی «الن کار» فرستاده ویژه آمریکا برای رصد و مبارزه با یهودستیزی صادر شده و در آن اعلام شود که آمریکا از این نهادها حمایت مالی نخواهد کرد و سایر دولت‌ها نیز نباید از آنها حمایت کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار جهان