۱ آبان ۱۳۹۹،‏ ۳:۴۵
کد خبرنگار: 2986
کد خبر: 84084750
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اوباما: روز بعد  از ترامپ روز شکرگذاری است

نیویورک- ایرنا-.باراک اوباما ؛ رییس جمهوری سابق آمریکا در جمع هواداران جو بایدن نامزد دموکرات ها در انتخابات آتی آمریکا باردیگر سیاست های دونالد ترامپ جمهوریخواه را به باد انتقاد گرفت و گفت که روز بعد از ترامپ ، روز شکرگذاری است .

به گزارش ایرنا ؛ اوباما شامگاه چهارشنبه که در فیلادلفیای پنسیلوانیا سخن می گفت ؛ خطاب به حاضران گفت : شما دو بار کاخ سفید را به من تحویل دادید و از شما می خواهم تا این بار کاخ سفید را به جوبایدن تحویل دهید.

اوباما در سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ در پنسیلوانیا به پیروزی رسید اما ترامپ در ۲۰۱۶ با اندکی اختلاف، بر هیلاری کلینتون پیروز شد.

رییس جمهوری سابق  آمریکا ؛  انتخابات ۱۳ آبان را مهم‌ترین انتخابات دوران زندگی خود نامید و اظهار داشت : سیزده روز تا انتخابات باقی مانده و هرگونه اقدامی که انجام می دهیم ؛ برای دهه های آینده اهمیت دارد.

اوباما در  بخش دیگری از سخنانش به گزارش اخیر نیویورک‌ تایمز از وجود حساب بانکی ترامپ در چین اشاره کرد و گفت: آیا می‌توانید تصور کنید که من یک حساب سری در بانک چینی داشتم وقتی که من برای انتخاب دوباره اقدام می‌کردم؟

وی افزود: آیا فکر کنید فاکس نیوز درباره آن حتی اندکی نگران شده است؟ اما مرا شیفته پکن می‌خوانده‌اند.

رئیس جمهوری سابق آمریکا همچنین با اشاره به گزارش نیویورک‌تایمز درباره مالیات پرداختی ترامپ در سال نخست پیروزی وی که ۷۵۰ دلار اعلام شده است، ادامه داد: احتمالا من در سن ۱۵ سالگی که در باسکین رابینز کار می کردم بیشتر پرداخته‌ام. چطور چنین چیزی ممکن است؟

اوباما همچنین عملکرد دولت ترامپ در مقابله با همه‌گیری ویروس کرونا را مورد انتقاد قرار داد .

رئیس جمهوری سابق آمریکا در ادامه اظهارات خود به توئیت‌های ترامپ هم اشاره کرد و با تکان دادن سر خود نسبت به بازنشر یکی از توئیت‌های مربوط به کشته شدن بن لادن گفت این رفتار یک رئیس جمهوری عادی نیست.

اوباما درباره گروه کیوانان که ترامپ توئیت آنها را بازنشر داده بود، گفت: انتظار همه چیز را داشتیم جز از عموی دیوانه. این اقدامات پیامدهایی دارد. آنها به دیگران جسارت می‌ورزند که بی‌رحم، تفرقه‌افکن و نژادپرست باشند و تار و پود جامعه ما را از بین می‌برد.

وی افزود: اقدامات رئیس جمهوری "حواس ما را" از کاری که دولت وی انجام می‌دهد همچون از بین بردن مراقبت‌های زیست محیطی ، محافظت از نیروی کار و فرسایش سیستم آموزش عمومی، پرت می‌کند.

رئیس جمهوری سابق آمریکا ادامه داد: من دریافتم که این رئیس جمهوری خواستار اعتبار کامل برای اقتصادی است که به ارث برده بدون آنکه در مورد بیماری همه‌گیر که او آن را نادیده گرفت، سرزنش شود. اما این شیوه جواب نمی‌دهد.

اوباما اضافه کرد: توئیت کردن در تلویزیون کارها را اصلاح نمی‌کند و آراستن چیزها، زندگی مردم را بهتر نمی‌سازد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =