داعش دنبال ساماندهی خود با سوء استفاده از وضع عراق است

بغداد- ایرنا- سخنگوی ستاد فرماندهی عملیات مشترک عراق از تلاش عناصر تروریستی داعش برای ساماندهی اوضاع خود با سوء استفاده از بحران اقتصادی و کرونا در این کشور خبر داد.

به گزارش ایرنا، سرتیپ «تحسین الخفاجی» چهارشنبه شب در سخنانی گفت: عناصر گروه تروریستی داعش در برهه اخیر تلاش کرده اند که از وضع عراق به خاطر بحران های اقتصادی و شیوع کرونا سوء استفاده کنند؛ به این گمان که می توانند وضع خود را ساماندهی کرده و فعالیت های خود را احیا کنند.

وی اظهار کرد؛ عناصر گروه تروریستی داعش به برخی از خاستگاه حامی خود برای فعالیت خودشان متکی هستند اما نیروهای امنیتی به اطلاعات دقیقی درباره تحرکات این عناصر دست یافته اند و روی این اطلاعات در منطقه کرکوک و اطراف آن کار می کند.

سرتیپ الخفاجی افزود: شمار زیادی از مقرها و تونل های گروه تروریستی داعش تاکنون منهدم و مقادیر زیادی سلاح و ادوات نظامی مصادره شده است.

با وجود عملیات مختلفی که نیروهای امنیتی عراق برای پاکسازی مناطق این کشور از وجود تروریست های داعش انجام می‌دهند، عناصر و هسته‌های پراکنده این گروه تروریستی هنوز در برخی مناطق استان‌های «دیاله، کرکوک، نینوا، صلاح الدین و الانبار» فعال هستند.

عراق در سال ۲۰۱۷ میلادی پس از سه سال نبرد، پیروزی بر گروه تروریستی داعش را اعلام کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =