استاندار: سهم درآمدهای مالیاتی دستگاههای استان ۶۹۰ میلیارد تومان است

خرم‌آباد - ایرنا - استاندار لرستان گفت: سهم دستگاههای اجرایی استان برای درآمدهای مالیاتی در سال جاری۶۹۰ میلیارد تومان است.

به گزارش ایرنا سیدموسی خادمی شامگاه چهارشنبه در جلسه ویدئو کنفرانس کارگروه درآمد و تجهیز منابع افزود: این رقم باید به صورت مالیات، از فعالیت های مربوط به دستگاه‌های اجرایی استان به واسطه ارائه خدمت به مردم کسب شود.

 وی تاکید کرد: سال جاری به دلیل محدودیت هایی که در بودجه دولت وجود دارد، مصوبه ای به استان ها اعلام شد که بر اساس آن تخصیص اعتبارات برای امور عمرانی و حقوق کارکنان دولت، منوط به تحقق درآمدها از طریق مالیات اخذ شده در استان ها می‌شود.

استاندار لرستان گفت: نیمه نخست امسال تا حدودی این سهم کسب شده اما اعتباری که در نیمه دوم سال به استان اختصاص می یابد، به اخذ کامل سهم درآمدی مرتبط خواهد بود.

خادمی با تاکید بر رعایت وضعیت اقتصادی مردم و شرایط کنونی استان به لحاظ شیوع کرونا افزود: دستگاه های اجرایی حاضر در جلسه امروز موظف هستند با در نظر گرفتن شرایط مردم و اقشار آسیب دیده از کرونا، کسب سهم درآمدی از طریق مالیات ها را محقق کنند.

وی ادامه داد: سهم ۹ درصدی از فروش کالا و خدمات که فروشندگان از مشتریان اخذ می کنند باید به حساب خزانه دولت واریز شود اما برخی اصناف این هزینه را از مردم اخذ کرده ولی از پرداخت آن به خزانه دولت خودداری می کنند که به دنبال شناسایی این افراد و واریز این مبالغ به حساب دولت هستیم.

خادمی اظهار داشت: مبالغ اخذ شده در قالب مالیات و واریز آن به حساب دولت به عنوان پشتوانه ای مالی برای انجام عمران و آبادانی در استان هزینه می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha