استاندار آذربایجان شرقی: ایران آماده میانجی گری در جنگ قره باغ است

تبریز- ایرنا- استاندار آذربایجان شرقی، جمهوری اسلامی ایران را طرفدار صلح و دوستی در منطقه خواند و از آمادگی کشورمان برای میانجی‌گری با طرف های مناقشه قره‌باغ به منظور پایان درگیری ها خبر داد.

به گزارش ایرنا، محمدرضا پورمحمدی روز چهارشنبه در بازدید از نوار مرزی آذربایجان شرقی در محدوده شهرستان خداآفرین در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به آمادگی کامل نیروهای امنیتی، نظامی و انتظامی استان گفت: اوضاع مناقشه قره‌باغ به صورت شبانه‌روزی توسط نیروهای زحمتکش مرزبانی رصد می‌شود.

وی با بیان اینکه وضعیت آمادگی نیروهای نظامی و مرزبانی، دلگرم کننده است، افزود: در مقایسه با روزهای گذشته، آرامش نسبی بین طرفین درگیر در قره‌باغ حاکم شده است.

وی با ابراز امیدواری نسبت به پایان یافتن سریع مناقشه نظامی در قره‌باغ اظهار داشت: ضمن احترام به تمامیت ارضی کشورها، مخالف هرگونه اشغال گری بوده و آمادگی خود را برای میانجیگری در راستای پایان مناقشه نظامی در قره‌باغ اعلام می‌کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه سخنان خود، گفت و گو را تنها راهکار اصلی برای صلح در قره‌باغ دانست و ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران، طرفدار صلح و آرامش بوده و برای تحقق این هدف از تمامی ظرفیت خود استفاده می‌کند.

پورمحمدی با اشاره به اصابت  راکت ها و گلوله جنگی به خاک آذربایجان شرقی در روزهای گذشته اظهار داشت: تذکر و نارضایتی خود را به هر دو طرف جنگ قره باغ  اعلام کرده و وزارت امور خارجه کشورمان نیز تذکرات لازم را به هر دو طرف داده است.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین در این سفر از سدهای خداآفرین و قیزقلعه‌سی ومنزل مسکونی مورد اصابت گلوله درروستای پرویز خانلو  بازدید و بر تسریع در بهره برداری از سد قیزقلعه‌سی تاکید کرد.

پورمحمدی با اشاره به پیشرفت ۹۰ درصدی عملیات اجرایی این سد، ابراز امیدواری کرد به زودی شاهد افتتاح و بهره برداری از آن باشیم.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین با شرکت در جلسه شورای تامین شهرستان خداآفرین، آخرین وضعیت امنیتی و انتظامی این شهرستان را بررسی کرد.

علیار راستگو، معاون سیاسی و امنیتی استانداری نیز استاندار را در این سفر همراهی می کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها