حماس: همه ارکان رژیم صهیونیستی در جنایت علیه ملت فلسطین شریک هستند

تهران - ایرنا - «حازم قاسم» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) روز چهارشنبه گفت: همه ارکان رژیم صهیونیستی در جنایت علیه ملت فلسطین شریک هستند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، قاسم به اقدام دادگستری رژیم صهیونیستی که قتل «ایاد الحلاق» جوان فلسطینی به دست پلیس صهیونیستی را قتل غیرعمد اعلام کرده واکنش نشان داد.

سخنگوی حماس گفت: اینکه مقام ها و مؤسسات رژیم اشغالگر قاتل را تبرئه می کنند مورد تازه ای نیست و پیش از این نیز کسانی که علیه ملت فلسطین مرتکب جنایت شده بودند تبرئه شدند.

وی افزود: قتل این جوان فلسطینی به دست پلیس صهیونیستی که از بیماری اوتیسم رنج می برد، سادیسم اشغالگران را تأیید می کند.

قاسم از همه نهادهای بین المللی خواست تا رژیم اشغالگر و رهبران ارتش را که دستور هدف قرار دادن فلسطینیان بی دفاع را صادر کردند، تحت پیگرد قرار دهند.

سخنگوی حماس تاکید کرد، تا زمانی که رژیم صهیونیستی احساس کند که فراتر از قانون است به جنایت های خود علیه ملت فلسطین ادامه خواهد داد.

وی گفت: تصمیم دادگستری رژیم صهیونیستی اشتباه بزرگ طرف هایی که برای عادی سازی روابط با این رژیم تلاش می کنند، تایید می کند.  

نظامیان رژیم صهیونیستی ۱۶ خرداد نیز «ایاد الحلاق» جوان فلسطینی کم‌توان ذهنی را در منطقه «باب الاسباط» واقع در بخش قدیمی قدس اشغالی هدف تیراندازی قرار داده و به شهادت رساندند.

به دنبال این حادثه، ده‌ها تظاهرات در مناطق مختلف فلسطین اشغالی در محکومیت این اقدام پلیس رژیم صهیونیستی برگزار شد.

ناآرامی‌ها در قدس و کرانه باختری به دنبال تلاش رژیم صهیونیستی برای الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری افزایش یافته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =

سرخط اخبار جهان