۳۰ مهر ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۱۴
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 84084620
۰ نفر

برچسب‌ها

دانش آموزان در شرایط کرونایی نیازمند تغذیه مناسب هستند

کرج - ایرنا- رییس فدراسیون ورزش دانش آموزی کشور اعلام کرد: دانش آموزان در شرایط کرونایی با توجه به مشکل کم تحرکی ، باید در محیط خانه از تغذیه مناسب برخوردار شوند.

حسین بابویی عصرچهارشنبه در نشست مجمع عمومی سالانه هیات ورزش دانش آموزی استان البرز افزود:  توجه والدین به تغذیه سالم و تحرکات بدنی در این وضعیت کرونایی امری ضروری است که غفلت از آن سبب بروز بیماری های غیر واگیر برای فرزندانشان در سنین بالاتر همانند چاقی  پوکی استخوان، دیابت و فشارخون می شود.

وی ادامه داد: اجرای مسابقات ورزش دانش آموزی علاوه برشناسایی نخبگان و استعدادهای ورزشی درانتقال ارزش ها، آموزه های زیست محیطی، قانون گرایی، احترام به دیگران، جمع گرایی، نا امید نشدن ،عزت نفس و مغرور نبودن و سایر ویژگی های فردی که رفتار فردی و اجتماعی مورد پسند درجامعه،تاثیرگذاراست.

وی با اشاره به اینکه فدراسیون ورزش دانش آموزی درسال ۸۱ به تصویب رسیده است، خاطرنشان کرد: فعالیت این فدراسیون موجب شد تا استعدادهای ورزش دانش آموزی از کف مدارس توسط معلمان تربیت بدنی شناسایی و سپس در رشته های مختلف بر اساس علاقمند و استعداد سازماندهی و زیرپوشش آموزش های تخصصی در قالب هیات های ورزشی فعال دراستان ها قرار گیرند.

وی بیان داشت: دراین سال ها تعداد زیادی از دانش آموزان به عضویت تیم ملی درآمده اند که این مهم نشان از نقش مهم آموزش و پرورش در تربیت  و هدایت دانش آموزان به سوی فعالیت های تخصصی تربیت بدنی دارد.

بابویی یادآورشد: با توجه به تداوم شیوع ویروس کرونا، مسابقات ورزشی دانش آموزان در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ به صورت مجازی برنامه ریزی شده است.

وی تصریح کرد: دراین شرایط خاص نیاز به مدیریت کرونایی به ویژه در حوزه سلامت داریم که این موضوع برای دانش آموزان در کنار رعایت نکات بهداشتی باید در بخش تحرک بدنی مورد توجه قرار گیرد.

رییس فدراسیون ورزش دانش آموزی کشور با اشاره به اینکه استان البرز در حوزه تربیت بدنی کارنامه درخشانی دربین استان ها دارد، اضافه کرد: درارزیابی کشوری که طی ۲ سال گذشته انجام شده، البرز توانست در شاخص های تعریف شده خوش بدرخشد.

بابویی گفت: استان البرز در میزبانی مسابقات سراسری دانش آموزی به صورت حضوری و غیرحضوری، قهرمان پروری و شناسایی استعدادهای ورزشی ،کسب مقام های برتر در مسابقات داخلی و برون مرزی و به عضویت درآمدن دانش آموزانش درتیم ملی، فعالیت های فرهنگی در حوزه ورزش و توسعه مشارکت ها موفق عمل کرده است.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز نیز گفت: در زیست بوم جدید به دلیل شیوع ویروس کرونا باید به سلامت اهمیت داد که این موضوع مهم بر اساس یکی از ساحت های سند تحول بنیادین مورد توجه قرار گرفته است.

سالار قاسمی به مشکلات عدم تحرک و حضور نداشتن دانش آموزان در مدرسه به دلیل ادامه یافتن شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و اظهارداشت: اهتمام جدی برای پروژه کنترل وزن و چاقی دانش آموزان از سوی خانواده ها و مجریان این برنامه مهم در مدارس ضرورت دارد.

وی با بیان اینکه در آموزش به دانش آموزان چه کرونا باشد و چه نباشد، خاطرنشان کرد: برای ارائه خدمات در حوزه تعلیم و تربیت باید به دنبال سبک نوین باشیم.

وی بیان داشت: در مسیر سلامت و آموزش در فضای مجازی نیاز به مشارکت والدین داریم.

قاسمی پای کاربودن خانواده ها برای رسیدن به حفظ سلامت و نشاط دربین دانش آموزان را الزامی دانست و ادامه داد: باید تلاش کنیم تا دانش آموزان درسبک جدید زندگی با مشکل روبرو نشوند.

وی تاکید کرد: تا ۲۵ آبان مرحله اول پروژه کنترل وزن و چاقی دانش آموزان درمدارس استان اجرایی و پس از ثبت وضعیت دانش آموزان، مرحله دوم آن با همراهی معلمان تربیت بدنی به منظور مشاوره و آموزش آغاز می شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش البرز هم بیان داشت: زیرساخت های ورزش دانش آموزی در البرز بسیار ضعیف است و به گونه ای که در رتبه ۳۲ کشوری قرار دارد.

فرشید علیزاده تصریح کرد: استان البرز ۸۰۰ معلم تربیت بدنی فعال در سطح مدارس متخصص دارد.

وی یادآور شد: محدودیت های کرونایی باعث شده که ارتباط  ۲۵۲ هزار دانش آموز متوسطه این استان به خصوص دانش آموزان دختر با مشکل مواجه شود.

استان البرز ۵۰۰ هزاردانش آموز دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها