ایثارگران منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس ازسهمیه ۲۵ درصدی برخوردار می‌شوند

بندرعباس- ایرنا- تفاهم‌نامه همکاری منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس با بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان در راستای اختصاص سهمیه ۲۵ درصد ایثارگران در شرکت‌های مستقر در این منطقه ویژه امضا شد.

این تفاهم‌نامه که روز چهارشنبه به امضای عطا ناوکی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان و حسن خلج‌طهرانی مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس رسید، طرفین بر استفاده از فرصت‌ها و ظرفیت‌های موجود در منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس تاکید کردند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان در این نشست بیان داشت: بی‌تردید رفع مشکل اشتغال ایثارگران نیازمند رویکردی ارزشی است که در این خصوص با تلاش و همدلی مضاعف نتایج مفیدی حاصل می‌شود.

عطا ناوکی ادامه داد: با وجود حجم گسترده صنایع در استان هرمزگان می‌توان میزان بیکاری جوانان جامعه ایثارگری را کاهش داد.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس نیز همکاری در خصوص معرفی ایثارگران جویای کار واجد شرایط به بنگاه‌های اقتصادی را یکی از تعهدات خود این تفاهم‌نامه عنوان کرد.

به گفته حسن خلج‌طهرانی، به استناد ماده ۲۱ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران و اصلاحیه آن در بند (ذ) ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه، باید در استخدامی‌ها جامعه شاهد و ایثارگر در اولویت بنگاه‌های اقتصادی قرار بگیرد.

وی ادامه داد: در ماده ۳۰ قانون جامع نیز آمده است که در اشتغال واحدهای بخش خصوصی و کارگاه‌های تابع قانون کار نیز باید اولویت با ایثارگران باشد.

وی همچنین از اختصاص سهمیه دوره کارورزی برای ایثارگران با معرفی به شرکت‌های مستقر در منطقه ویژه برای آموزش دوره‌های مهارتی فولادسازی خبرداد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =