رئیس جمهوری از بازآمدسازی بالگردهای هلال‌احمر قدردانی کرد

تهران- ایرنا- رئیس جمهوری از اقدام جمعیت هلال‌احمر در بازآمدسازی (اورهال) بالگردهای امدادی این جمعیت که در حوادث واقع در مناطق کوهستانی و صعب العبور و همچنین در بحران‌ها، خدمات امداد هوایی شایسته‌ای ارائه می‌دهند، تقدیر کرد.

به گزارش عصر چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ رئیس دفتر و سرپرست نهاد ریاست جمهوری در نامه ای از تشکر رئیس جمهوری از این اقدام هلال احمر خبر داد.

بنا بر این گزارش، جمعیت هلال احمر در زمینه امداد و نجات هوایی در حوادث مناطق کوهستانی و سخت گذر و در بحران‌های کشور با بهره‌گیری از ۲۴ فروند بالگرد، نقش بسزایی ایفا کرده و پس از ارگان های نظامی کشور، دارای بزرگترین مجموعه بالگردی است. در عین حال، هشت فروند از بالگردهای جمعیت، دچار مشکلات فنی شده و زمین‌گیر بودند که نیاز به اورهال داشتند. مناقصات مربوط به بازسازی بالگردها با تأمین اعتبار ۵۰ میلیارد تومانی از سوی دولت و حمایت های رئیس جمهوری از جمعیت هلال احمر انجام شد و با اورهال شدن بالگردها، در زمان حاضر مجموعه بالگردهای هلال احمر، آمادگی کامل برای انجام عملیات امدادی را دارند.
جمعیت هلال احمر در سراسر کشور ۲۷ پایگاه امداد هوایی در استان های گلستان، مازندران، آذربایجان شرقی، اردبیل، کرمان، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی، خراسان رضوی، فارس، گیلان، خوزستان، سیستان و بلوچستان، لرستان، خراسان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، قم، مرکزی، همدان، بوشهر، هرمزگان، قزوین، اصفهان و تهران دارد که بالگرد امدادی هلال احمر به منظور پایین آوردن زمان حضور عوامل امدادی و پوشش مناسب اقدامات امداد و نجات در حوادث و سوانح، به شکل ثابت یا موقت در آنها مستقر می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =