برنامه تحول در فضای مجازی استان قزوین تدوین می‌شود

قزوین - ایرنا -مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: تدوین برنامه تحول فضای مجازی استان که در شورای فرهنگ عمومی قزوین به تصویب رسیده، در دستور کار کارگروه فضای مجازی قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا، محمدحسین اسماعیلی روز چهارشنبه در هفتمین نشست شورای فضای مجازی استان که در محل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، بیان داشت: بحث فضای مجازی بسیار با اهمیت است و طبق فرمایش مقام معظم رهبری این فضا میدان مبارزه بوده، هست و خواهد بود.
وی گفت: فضای مجازی به اندازه انقلاب اسلامی اهمیت دارد و عرصه فرهنگی عرصه جهاد است بنابراین اگر از فضای مجازی غافل شویم و نیروهای مومن و انقلابی، این میدان را خالی کنند مطمئناً ضربه خواهیم خورد.
اسماعیلی افزود: هرکس باید به اندازه وسع، توان و هنر خود در این میدان حضور پیدا کند و برای رفع آسیب‌ها و چالش‌های موجود برنامه ریزی نماید.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین با بیان اینکه در زمینه فضای مجازی باید در بخش‌های مختلف برنامه‌ریزی کرد، افزود: در حوزه رصد و پایش باید برای نظارت، شناسایی و ارزیابی فعالان فضای مجازی اقدام کرد و در حوزه هدایت، حمایت و پشتیبانی باید از فعالان فضای مجازی و کسب و کارهای اینترنتی حمایت‌های جدی صورت پذیرد.
وی گفت: در حوزه آموزش و پژوهش باید فرهنگ استفاده بهینه و درست از فضای مجازی به خانواده‌ها، کودکان و نوجوانان آموزش داده شود.
این مسوول اضافه کرد: در حوزه تولید محتوا باز آفرینی و تبیین نقش‌ها، ظرفیت شناسی، جریان شناسی و جریان سازی، آینده نگری و برنامه ریزی در فضای مجازی از اهمیت زیادی برخوردار بوده که در این راستا تدوین یک برنامه جامع و تحولی ضروری است.
اسماعیلی خاطرنشان ساخت: شبکه سازی فعالان فضای مجازی به منظور جریان سازی تولید محتوا، ساماندهی کسب و کارهای اینترنتی، صیانت و ارتقای زیست بوم فرهنگی ایرانی _ اسلامی در فضای مجازی استان، خانواده توانمند و متعالی با بهره گیری از فضای مجازی و متناسب سازی مناسبات فرهنگی در فضای مجازی و آموزش‌های کاربردی از ضروریات برنامه تحول در فضای مجازی استان است.
وی در ادامه بیان داشت: کارگروه فضای مجازی استان باید بر اساس یک مدل و الگوی مشخص نسبت به طراحی این برنامه تحول اقدام نماید و در قالب یک برنامه جامع در مقاطع زمانی ۲ ساله و چهارساله ارائه نماید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها