بیمارستان در راز و جرگلان ساخته می‌شود

بجنورد- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی گفت: با پیگیری‌های انجام شده عملیات اجرایی ساخت بیمارستان در شهرستان مرزی و ترکمن نشین راز و جرگلان در آینده نزدیک آغاز می‌شود.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی استانداری، غلامرضا هوایی در نشست شورای اداری شهرستان راز و جرگلان گفت: به رغم کارهای زیاد انجام شده در بخش زیربنایی، هنوز این شهرستان دارای مشکلات فراوانی است.

وی نبود بیمارستان را از مشکلات اصلی راز و جرگلان عنوان کرد و افزود: دانشگاه علوم پزشکی استان جانمایی و نقشه های لازم را تهیه کند تا برای آغاز عملیات اجرایی ساخت بیمارستان در این منطقه هماهنگی های لازم را انجام دهیم.

هوایی حداکثر زمان برای ایجاد بیمارستان را دو ساله عنوان کرد و گفت: یک درمانگاه دولتی و داروخانه باید به طور شبانه روزی پاسخگوی نیازهای مردم راز و جرگلان باشد.

محورهای ارتباطی شهرستان راز و جرگلان از دیگر مباحث این نشست بود که معاون عمرانی استاندار خراسان شمالی در این خصوص گفت: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان نقاط حادثه خیز محور اصلی ارتباطی این شهرستان را ارزیابی کند تا قبل از فصل بارندگی عملیات ترمیم و تعریض جاده شروع شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی با تاکید بر کمک به مدیریت شهری، افزود: هر شهرداری یک پروژه عام المنفعه برای استفاده مردم را تعریف کند تا کار شروع و تا پایان سالجاری به بهره برداری برسد.

تقویت شبکه ارتباطی و اینترنت از دیگر مطالبات مسئولان و مردم شهرستان رازو جرگلان بود که هوایی در این خصوص با تاکید بر رسیدگی به این درخواست، افزود: به دلیل شیوع بیماری کرونا برای دسترسی راحت تر دانش آموزان به کلاس های درسی باید نقاط اصلی جمعیتی از سرعت بالایی از اینترنت برخوردار باشند.

خراسان شمالی دارای ۳۰۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکمنستان است که بیشتر این مساحت در شهرستان راز و جرگلان واقع است.

این شهرستان سه بخش و ۶ دهستان دارد و ۹۵ درصد جمعیت این منطقه روستایی هستند.

راز، مرکز شهرستان مرزی راز و جرگلان در ۱۲۰ کیلومتری مرکز خراسان شمالی قرار دارد و بیشترین تمرکز جمعیتی قوم ترکمن این استان در راز و جرگلان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها