استاندار چهارمحال و بختیاری :نگاه‌ سلیقه ای در ستاد پیشگیری از کرونا جایی ندارد

شهرکرد-ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا، نگاه‌های سیاسی، سلیقه‌ای و شخصی هیچ جایگاهی در ستاد مقابله با این ویروس ندارد.

اقبال عباسی شامگاه چهارشنبه در ششمین نشست شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری در سال‌جاری ضمن قدردانی از زحمات شبانه‌روزی و دلسوزانه کادر بهداشت و درمان تاکید کرد: در شرایط کنونی باید از هرگونه متهم‌سازی، فرافکنی و اعمال نظرهای شخصی، سیاسی و سلیقه‌ای پرهیز شود.
وی افزود: تمامی مردم، مسوولان و قشرهای مختلف می‌دانند که کادر سلامت کشور و چهارمحال و بختیاری در جبهه مبارزه با ویروس کرونا تلاش می‌کنند.
عباسی تصریح کرد: نباید اجازه دهیم در شرایط کنونی مسائل سیاسی به موضوع‌های اجتماعی تبدیل شود.
وی یادآور شد: افراد دارای نقش فرهنگی در جامعه، برای کمک به این مهم همکاری و اقدام کنند.
نایب‌رییس شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: فرهنگ‌سازی‌ و اطلاع‌رسانی در این حوزه بدون توجه به دیدگاه‌های شخصی و سیاسی اثرگذار خواهد بود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گردشگری را از ظرفیت‌های مهم در توسعه چهارمحال و بختیاری دانست و گفت: ایجاد محدودیت در این حوزه راهکار رفع مشکلات نیست.
عباسی تاکید کرد: شناسایی مشکلات بخش گردشگری به‌ صورت مصداقی و یافتن راهکارهای عملیاتی برای رفع آن باید در دستور کار مسوولان دستگاه‌های اجرایی مرتبط قرار گیرد.
وی افزود: تشدید و تقویت گروه‌های امر به معروف و نهی از منکر در مناطق گردشگری به‌ خصوص در روزهای تعطیل مورد توجه مسوولان و دست‌اندرکاران باشد.
استاندار چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: در صورت مشاهده هرگونه بی حجاب در مناطق گردشگری و سایر مکان‌های عمومی، فرد متخلف جریمه و تذکر داده شود.
وی یادآور شد: اجاره خانه‌های مسافر در چهارمحال و بختیاری باید به صورت دستورالعمل های تعیین شده باشد و نباید خلاف قانون است و در صورت مشاهده تخلف، با متخلفان برخورد می‌شود.
عباسی اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی فرهنگی چهارمحال و بختیاری تا زمان استقرار و راه‌اندازی نمایندگی در شهرستان سامان باید خدمات مورد نیاز این شهرستان را از طریق اداره استان انجام دهند.
فرماندار سامان نیز گفت: سالانه سه تا چهار میلیون گردشگر از استان‌های اصفهان، خوزستان، در تهران و سایر نقاط ایران و حتی تعدادی گردشگر خارجی به این شهرستان سفر می‌کنند.
کمال اکبریان به وجود ١٨ هزار هکتار باغ در ‌شهرستان سامان اشاره و تاکید کرد: ۵٠ تا ۶٠ درصد این باغ‌ها و ٨٠ درصد ویلاهای سامان متعلق به افراد غیربومی است.
وی باشگاه‌های ساماندهی شده و دارای مجوز ورزش رفتینگ در شهرستان سامان را ١۶ مورد برشمرد و افزود: از مجموع ١٢٠ خانه‌مسافر در چهارمحال و بختیاری ٩٠ مورد در این شهرستان فعالیت دارد.
به گزارش ایرنا، ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.
استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.
سامان در ١۶ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها