لارستان در زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی نمره قبولی گرفت

لارستان- ایرنا- ویروس مرگبار کرونا در حالی که این روزها آمار مبتلایان و مرگ و میرهای آن به طور بی سابقه ای در حال فزونی است، به گفته مسوولان، در لارستان استان فارس هیچ بیمار بدحال کرونایی در مراکز درمانی بستری نیست و شمار کرونا مثبت‌ها در بیمارستان ها روی عدد ۶ مانده است.

استفاده از ماسک به عنوان مهمترین راهکار مقابله برای جلوگیری از این ویروس در میان قشرهای مختلف مردم این خطه به اذعان مسئولان دانشکده علوم پزشکی هم اینک حدود ۹۰ تا ۹۵ درصد اعلام شده است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان همچنان بر ضرورت ادامه این روند امیدبخش و تقویت و حفظ وضع موجود تاکید کرد و در عین حال نسبت به روزها و هفته های سخت پیش رو به دلیل آغاز فصل عروسی ها و برگزاری آیین های شادی نیز هشدار جدی داد.

رضایی عصر چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: اگرچه اکنون لارستان ساحل آرامش در میان طوفان سهمگین این ویروس مرگبار در کشور و استان فارس است، اما بدون شک با کمترین لغزش و کم توجهی ها این منطقه نیز وضعیتی مشابه وضع موجود در سایر مناطق را به خود خواهد گرفت.

 رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان همچنین یادآور شد: رعایت مسایل و پروتکل های بهداشتی توسط مردم و همکاری و همیاری دستگاه های عضو ستاد کرونا در شهرستان و البته توجه به اصول و نهادینه شدن فرهنگ استفاده از ماسک وضعیت شهرستان در این آشفته بازار را متمایز کرده است.

وی تصریح کرد: ویروس کرونا چندوجهی است و ذاتش این است که مدام در حال تغییر است و اکنون با شروع پاییز و بیماری انفلوآنزا و همچنین تغییر شرایط موجود بیم اوجگیری و افزایش مبتلایان به کرونا در این شهرستان متولیان امر و کادر خسته بهداشت و درمان را نگرن و مضطرب ساخته است.

وی با اشاره به نقش ممتاز و تعیین کننده رسانه ها برای آگاهی بخشی ، فرهنگ سازی و اصرار بر رعایت پروتکل های بهداشتی در بین افکار عمومی و جامعه ، گفت: اینکه کسی خیال کند که مجموعه بهداشت ودرمان تنها مسئول و وظیفه مقابله با این بیماری بوده بدون شک یک اشتباه راهبردی است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان با اشاره به ضرورت بیمار یابی فعال و افزایش میزان تست ها نیز گفت: وزارت بهداشت بیشتر به دنبال انجام تست های هوشمندانه و هدفمند است.

وی ابراز داشت: در آغاز شیوع این ویروس و شرایط خاص دو ماه نخست بیماری، رویکرد و سیاست بر افزایش میزان تست ها و بیماریابی فعال بود ولی این مهم بیش از آنکه هدفمند باشد بار مالی سنگینی بر حوزه سلامت وارد می کرد و البته بسیار نیز وقت گیر بود.

رضایی همچنین گفت: حدود ۷۷ درصد فوتی های ناشی از کرونا در شهرستان های لارستان، خنج و اوز افراد بالای ۶۰ سال سن بودند.

وی یاداور شد: ۶۴ نفر از فوتی های کرونایی در سطح شهرستان های لارستان، خنج و اوز، زن و ۸۷ نفر نیز مرد بودند؛ ۱۰ نفر هم از اتباع خارجی بودند. 

وی بدون اشاره به تعداد فوتی ها، همچنین تعداد مبتلایان به کرونا از مجموعه کادر بهداشت و درمان این شهرستان را تاکنون  ۲۸۱ نفر اعلام کرد.

رضایی تصریح کرد: شمار بهبود یافتگان نیز تاکنون در شهرستان های زیرمجموعه دانشکده علوم پزشکی لارستان نیز تاکنون ۲ هزار و ۹۱۶ نفر است.

از دیروز تا امروز ۳۰ مهر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۵ هزار و ۶۱۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند و  مجموع بیماران کرونا در کشور به ۵۴۵ هزار و ۲۸۶ نفر رسیده است،   در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۳۱۲ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری به ۳۱ هزار و ۳۴۶ نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها