مشارکت مرزبانان در اهدای خون و اجرای طرح ایمنی موتورسواری در آستارا

آستارا - ایرنا - جمعی از پرسنل هنگ مرزی آستارا به مناسبت هفته نیروی انتظامی، ۳۰ واحد خون به بیماران اهدا کردند و طرح ایمنی موتورسواری با اهدای ۲۰ عدد کلاه ایمنی به موتورسواران در این شهرستان اجرا شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا سرهنگ نوذر مرادی فرمانده هنگ مرزی آستارا روز چهارشنبه در پایگاه انتقال خون این شهرستان گفت: امروز ۳۰ نفر از مرزبانان با اهدای خون به بیماران در ایام پیشگیری از کرونا، مسئولیت خود را در قبال امنیت و سلامت جامعه نشان دادند.

پایگاه انتقال خون آستارا نیز با اعلام نیاز به فراورده های خونی، از علاقه مندان اهدای خون خواست همه روزه بجز ایام تعطیل از ساعت هشت تا ۱۳ به این پایگاه به نشانی خیابان گمرک، محوطه اورژانس قدیمی مراجعه کنند.

شیوع بیماری کرونا بیش از ۲۰۰ کشور جهان را درگیر خود کرده و تامین منابع پایگاه های انتقال خون، در رفع نیاز بیماران به فرآورده های خونی مهم است.

جانشین فرمانده انتظامی آستارا در آئین اهدای کلاه ایمنی به موتورسواران در اداره راهنمایی و رانندگی این شهرستان گفت: در قالب اجرای طرح ایمنی موتورسواری، به موتورسواران کلاه ایمنی اهدا می کنیم و با وجود فعالیت های فرهنگی و آموزشی، ۶۵ درصد تصادفات جاده ای با موتور سیکلت است و ۵۵ درصد عامل اصلی فوت با این وسیله نقلیه، ضربه به سر است.

سرهنگ افراسیاب زاهدنیا افزود:  ۵۳ تصادف با موتورسیکلت در هر دقیقه به ثبت رسیده و کلاه ایمنی ساده ‌ترین، راحت ‌ترین و ارزان ‌ترین وسیله حفظ جان موتورسواران است. 

وی بستن کمربند ایمنی را به رانندگان و سرنشینان خودروها و استفاده از کلاه ایمنی را به راکبان موتورسیکلت ها توصیه کرد.

۲۷ مهر تا سوم آبان ماه هفته گرامیداشت نیروی انتظامی است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و نوار مرزی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها