۳۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی بندرعباس اختصاص یافت

بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان گفت: با پیگیری صورت گرفته با معاون وزیر بهداشت، ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل و تجهیز بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی بندرعباس اختصاص یافت.

فریدون همتی شامگاه چهارشنبه در نشست با سید کامل تقوی نژاد معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت افزود: این میزان اعتبار در هفته آینده به حساب دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان واریز می‌شود.
وی بیان داشت: در پی نشست قبلی با وزیر بهداشت قول پرداخت هزار میلیارد ریال از محل ارزش افزوده و ستاد ملی کرونا داده شده بود که امروز در همین راستا با همراهی نمایندگان هرمزگان با معاون وزیر بهداشت پیگیری شد.
استاندار هرمزگان اظهارداشت: همچنین برنامه ریزی شده برای سرعت بخشی در اجرای این بیمارستان و تامین نیروی انسانی تا پایان سالجاری، سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور از محل مصوبه سفر رییس جمهوری و ردیف توازن ملی و ردیف بودجه هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال اختصاص دهد.
همتی در این دیدار با بیان اینکه این طرح در راستای بهره‌مندی مردم هرمزگان و به‌ویژه شهر بندرعباس با امکانات درمانی و بیمارستانی مجهز، از اهمیت بسزایی برخوردار است، گفت: بر اساس پیش بینی‌ها قرار بود این طرح در ۲ سال آینده به بهره برداری برسد اما تلاش داریم با کمک وزارت بهداشت تا پایان سال به بهره برداری برسانیم.
 همتی افزود: بیمارستان ۵۳۱ تخت‌خوابی بندرعباس یکی از مهم‌ترین طرح‌های عمرانی هرمزگان است که منابع مالی آن با پیگیری‌های انجام شده در حال تامین است و امیدواریم با روند مناسب اجرای این طرح تا پایان سال آماده بهره برداری شود.

بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی بندرعباس از جمله طرح‌های مهم و اثر گذار در سفر دوم هیات دولت به استان هرمزگان بوده است که استاندار هرمزگان با همراهی نمایندگان مرکز استان با پیگیری پی در پی و با انتصاب نماینده‌ای ویژه برای پیگیری روند اجرایی و تکمیل آن از تمام ظرفیت‌ها برای اتمام آن تا پایان سالجاری اهتمام ویژه دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =