۷۱۳ کیلو انواع مواد مخدر در فردیس کشف شد

کرج - ایرنا - فرمانده انتظامی شهرستان فردیس از کشف ۷۱۳کیلو و ۹۳۴ گرم انواع مواد مخدر طی یک سال گذشته تاکنون در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ بیژن جنتی روز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران شهرستان فردیس افزود: این مقدار مواد مخدر شامل   ۶۵۱ کیلو تریاک، ۲۸ کیلو گرم هروئین، هفت کیلو و ۵۰۰ گرم مرفین، هشت کیلو و ۳۰۰ گرم حشیش، ۱۸ کیلوگرم سایر مواد مخدر است .

وی با اشاره به اینکه ۶ باند بزرگ مواد مخدر در این مدت در شهرستان فردیس متلاشی شده است،اظهار داشت:  در این مدت۵۰ قاچاقچی ،  ۴۶۸ خرده فروش مواد مخدر و در مجموع  یک هزار و ۵۲۴ نفر دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان فردیس گفت: از سال گذشته تاکنون ۱۳۱ هزار و ۴۲۳  گزارش های مردمی موردمربوط به پلیس ۱۱۰  منجر به عملیات شده است.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اهمیت فضای مجازی ، اظهار داشت: حساسیت این موضوع باعث شده تا پلیس خود را سرباز ولایت بداند و نسبت به فضای مجازی حساسیت بیشتری کند که پلیس فتا توفیقات بسیار خوبی داشته است.

 جنتی افزود: برخورد با صفحات متخلف ۵۷۵ مورد،۸۰۰ کانال و گروه هایی که در سطح کشور و شهرستان اقدامات دارند پلیس فتا فردیس رصد می کند.

 وی افزود: درصد وقوع کشفیات  ۱۱۶ درصد است و به  ۱۸ پرونده ویژه مورد رسیدگی قرار گرفت در این رابطه ۳۸۳ نفر دستگیر شدند.

جنتی افزود: یک هزار و ۷۰ واحد صنفی متخلف در این شهرستان پلمب شد.

وی به نصب  ۱۶ دوربین هوشمند در سطح شهر اشاره کرد و خاطر نشان کرد: با توجه به تراکم جمعیت بالای فردیس امید دارم بتوانیم شهر هوشمندی داشته باشیم و به دنبال این هستیم بتوانیم دوربین ها به مرکزمانیتورینگ فرماندهی وصل شود.

وی با اشاره به اینکه تراکم جمعیتی شهرستان فردیس بالا است ، گفت: می طلبد مسوولان استانی و شهرستانی اهتمام ویژه ای به فردیس داشته باشند، تراکم جمعیت در کشور هر کیلومتر مربع ۴۳ نفر، استان البرز ۵۱۴ نفر و شهرستان فردیس ۹ هزار نفر است.

جنتی افزود: ناهمگون بودن جمعیت فردیس باعث به وجود آمدن مشکلاتی شده و انتظار می رود که مسئوولان استان چاره ای بیندیشند و جمعیت را به عنوان تهدید نگاه نکنند بلکه به عنوان فرصت بدانند تا بتوانیم به مردم خدمات امنیتی ارائه دهیم.

فرمانده انتظامی شهرستان فردیس گفت:  ۷ هزار و ۳۵۰ متر زمین برای ساخت فرماندهی انتظامی شهرستان واگذار شد که برای ساخت آن  سه میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

شهرستان فردیس با ۶۰۰ هزار نفر جمعیت در جنوب کلانشهر کرج مرکز استان البرز قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =