استاندار: ایلام از نظر کرونا در شرایط نامناسبی قرار دارد

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام گفت: این استان از نظر میزان ابتلا، بستری بیمارستانی، قرنطینه خانگی و فوتی های ناشی از کرونا یا مرتبط به این بیماری در شرایط نامناسبی قرار دارد.

به گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی عصر چهارشنبه در حاشیه افتتاح نقاهتگاه بیماران کرونایی سپاه امیرالمومنین(ع) ایلام افزود: هم اکنون در تمامی بیمارستان های استان بخش ویژه بستری بیماران بدحال کرونا در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه تجهیزات و امکانات زیرساختی درمان و پیشگیری در استان ایلام فراهم است، اظهار داشت: برای افزایش این تجهیزات رایزنی های متعددی با مرکز صورت گرفته است تا به امکانات درمانی استان در زمینه کرونا افزوده شود.

سلیمانی دشتکی یادآور شد: با توجه به نامطلوب بودن شرایط ابتلا به کرونا در استان ایلام علاوه بر اینکه تعداد زیادی از بیماران در مراکز درمانی بستری شده اند حدود یک هزار و ۱۰۰ نفر هم طبق تست های انجام گرفته دانشگاه علوم پزشکی در خانه ها قرنطینه خانگی هستند.

وی اضافه کرد: این نقاهتگاه با همکاری سپاه، ورزش و جوانان، شهرداری و علوم پزشکی با حمایت استانداری برای آن دسته از بیماران مبتلا به کرونا ایجاد شده است که شرایط قرنطینه خانگی برای آنها فراهم نیست.

وی در ادامه گفت: مدیریت و مهار کرونا ۲ جنبه حاکمیتی و مردمی دارد و تصویب مصوبه های مسوولان به تنهایی جوابگوی مهار کرونا نیست و باید مردم به طور جدی برای مقابله با کرونا وارد کارزار شوند.

سلیمانی دشتکی یادآور شد: تجربه ثابت کرده است هرجا مردم پای عمل آمده اند کرونا نیز عقب نشینی کرده است و مصداق بارز ورود مردم به میدان مقابله با کرونا را می توان در ماه های ابتدایی ورود این ویروس به کشور به ویژه فروردین ماه و کاهش محسوس سفر یا بازدیدهای نوروزی دید که میزان ابتلا و مرگ و میر کرونا کاهش قابل توجهی داشت.

وی با بیان اینکه وظیفه مسوولان تصویب مصوبه ها و اجرای آنها است، تاکید کرد: اما مردم با رعایت پروتکل های بهداشتی، فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک، اجتناب از خروج غیرضروری از منزل و موارد دیگر در مهار و مدیریت بیماری کرونا نقشی موثر و انکارناپذیر دارند.

استاندار ایلام گفت: باتوجه به شرایط موجود باید تمام مراسم های جشن و عزا لغو شود و مردم نیز به صورت خودجوش از برگزاری یا حضور در اجتماعات خودداری کنند.

نقاهتگاه ۱۰۰ تختخوابی استان ایلام با همکاری سپاه، ورزش و جوانان، شهرداری، علوم پزشکی و حمایت استانداری در مجموعه ورزشی شهدای قلاویزان برپا شده است.

این نقاهتگاه در ۲ بخش زنان و مردان ایجاد شده و دارای بخش های نمازخانه، احیای قلبی و ریوی، ایستگاه پرستاری و غذاخوری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =