کرونا؛ دستور کار اجلاس جهانی بهداشت در برلین

تهران- ایرنا- آخرین تحولات همه‌گیری کرونا و مسائل مرتبط با سلامت و بهداشت جهانی هفته آینده در «اجلاس جهانی بهداشت ۲۰۲۰» با حضور مجازی سران نهادها و سازمان‌های بین‌المللی با میزبانی برلین بررسی می‌شود.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، دوازدهمین «اجلاس جهانی بهداشت» (WORLD HEALTH SUMMIT) امسال با حضور کاملا مجازی سران نهادها و سازمان های بین المللی طی روزهای بیست و پنجم تا بیست و هفتم اکتبر (چهارم تا ششم آبان) در برلین برگزار می شود.
تارنمای این اجلاس با اعلام این خبر نوشت: اجلاس امسال به دلیل وضعیت فوق العاده ناشی از همه گیری کرونا، به شکل کاملا دیجیتال و تعاملی و بدون هزینه برگزار خواهد شد.
بر این اساس تمامی ۵۰ جلسه سخنرانی،میزگردها و کارگاه های آموزشی این اجلاس به صورت برخط از سامانه های پیام رسان پخش خواهد شد. در اجلاس جهانی بهداشت ۲۰۲۰ مقامات برجسته بین المللی در حوزه های علمی، سیاسی، تجاری و جامعه مدنی گردهم می آیند.
گسترش بیماری کووید-۱۹ در سال جاری نشان می دهد که بهبود سلامت جهانی چقدر ضروری است و تقویت همکاری بین المللی و بین رشته ای تا چه حد حیاتی است.
موضوعات اصلی این اجلاس سه روزه آمادگی برای مقابله با این بیماری همه گیر، پوشش جهانی بهداشت ، تقویت سیستم های بهداشتی و دسترسی جهانی به استانداردهای سلامت عنوان شده است.
قرار است در این اجلاس شخصیتهایی مانند «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل، «رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، «اورسولا فون در لاین» رئیس کمیسیون اروپا، «میشله باشلت» کمیسر حقوق بشر سازمان ملل، «تدروس آدهانوم» مدیرکل سازمان بهداشت جهانی و ده ها مقام و فعال بین المللی دیگر سخنرانی کنند.
اجلاس جهانی بهداشت که از اکتبر ۲۰۰۹ هر سال در برلین برگزار می شود، به یکی از برجسته ترین کنفرانس های جهانی بهداشت تبدیل شده است. تا کنون ۲۵۰۰ متخصص از حدود ۱۰۰ کشور از حوزه های علوم ، تجارت ، سیاست و جامعه مدنی با شرکت در این اجلاس در مورد مهمترین موضوعات مراقبت های بهداشتی جهانی بحث کرده و توصیه هایی ارائه دادند. ستون فقرات علمی این رویداد ، اتحاد مراکز بهداشت دانشگاهی ، دانشگاه ها و آکادمی های ملی موسوم به M8 است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =

سرخط اخبار جهان