نماینده مجلس : موانع تولید انبوه مرغ در البرز برداشته شود

کرج - یرنا - نماینده مردم کرج ، اشتهارد و فردیس در مجلس شورای اسلامی بر برداشته شدن موانع تولید انبوه مرغ در استان البرز با هدف امنیت هرچه بیشتر غذایی تاکید کرد.

علیرضا عباسی شامگاه چهارشنبه در نشست کارشناسی و هم‌اندیشی تخصصی با  تولید کنندگان  مرغ افزود:  افزایش تولید مرغ برای توزیع در بازار از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی ادامه داد: به دلیل مشکلات ایجاد شده تولید کنندگان برای تهیه مایحتاج اولیه خود درگیر کمیت‌ها شده‌اند و فرصتی برای مطالبه و افزایش کیفیت در تولید ندارند که این مهم هرچه بیشتر باید مورد توجه قرار گیرد.

عباسی تاکید کرد: امروز تامین نیازهای مردم از جمله مواد غذایی با تکیه بر تولید داخلی از نکات مهمی است که باید با برنامه ریزی هرچه دقیقتر مورد توجه قرار گیرد.

دراین نشست تولیدکنندگان مرغ  افرایش چندین برابری قیمت نهاده‌های دامی، افزایش چندین برابری قیمت واکسن‌های طیور  و افزایش حقوق کارگران را مهم‌ترین مشکلات خود در عرصه تولید مرغ دانستند.
همچنین تولیدکنندگان مرغ در استان البرز  افزایش  کرایه حمل و نقل نهاده ها از بنادر و  از مبدا تا مقصد بدون هیچ قاعده و قانونی، عدم حمایت بیمه از حوادث و بلایاهای گریبان گیر صنایع دام و طیور را از مشکلات موجود دراین زمینه اعلام کردند.
 بعضی از تولیدکنندگان مرغ، عدم قیمت گزاری مناسب توسط نهادهای دولتی و نظارتی  بنابر شرایط موجود و عدم ارایه محصولات و نهاده های با کیفیت مطلوب جهت تغذیه طیور را  از دیگر مشکلات اصلی تولید مرغ در کشور دانستند.
 تشکیل و ایجاد سامانه بروزرسانی قیمت‌های موارد درگیر در قیمت گذاری کالا (مرغ و محصولات مرتبط ) بر اساس قیمت ها و واقعیت‌های موجود در بازار، کنترل آثار مزایا و معایب  ارزهای دولتی ( چهار هزار و ۲۰۰ تومانی ) بخشی از راه‌حل‌های ارایه شده ازسوی تولید کنندگان مرغ برای مهار گرانی قیمت مرغ در کشور دراین نشست بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها