۳۰ مهر ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۲۰
کد خبرنگار: 1024
کد خبر: 84084507
۰ نفر

برچسب‌ها

پل هفت دهنه ساوه در دهه فجر امسال افتتاح می شود

ساوه - ایرنا - مدیر امور منابع آب شهرستان ساوه گفت: روند بازسازی پل هفت دهنه دست کم تا بهمن امسال ادامه خواهد یافت و قرار است این پروژه در دهه فجر افتتاح شود.

«مجید امیرحسینی» روز چهارشنبه به ایرنا، ‌ گفت:‌ این پروژه تا امروز ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در این رابطه کار ساخت عرشه،  حفاری پایه ها و سبدگذاری انجام و برای عملیات بتن ریزی آماده شده است.

به گفته او،  عرشه این پل روی ۱۲ ستون در هر طرفین نصب خواهد شد و در مجموع طول پل ۴۵ و عرض آن نیز ۱۰ متر است.

مدیر امور منابع آب ساوه که به عنوان ناظر این پروژه فعالیت می کند، افزود:‌ عرشه فلزی نیز در شرکت ماشین سازی اراک به عنوان پیمانکار ساخته شده و به محض آماده شدن پایه ها، منتقل و کار نصب آن آغاز خواهد شد.

امیرحسینی گفت: مجموع اعتبارات بازسازی پل هفت دهنه ۵۲۰ میلیارد ریال است که تاکنون ۷۲ میلیارد ریال به پیمانکار پرداخت شده و سند پرداخت ۱۲ میلیارد ریال دیگر هم آماده است.

وی اظهار داشت: اگر مشکل خاصی در روند اجرای این پروژه پیش نیاید، پیش بینی می کنیم در ایام دهه فجر امسال پل هفت دهنه را افتتاح کنیم.

بارش های گسترده و وقوع سیلاب در ۱۲ فروردین سال گذشته باعث شد پل ۳۰ ساله هفت دهنه که مسیر ارتباطی ۱۱ روستا و سد الغدیر به ساوه است تاب مقاومت را از دست دهد و فرو ریزد.

روند بازسازی این پل پس از تعیین پیمانکار، در روز نهم تیر امسال آغاز شد و ساکنان روستاهای منطقه و همچنین کارکنان سد الغدیر که در جنوب غربی ساوه به وسیله این پل به شهر متصل می شوند، امیدوارند با تکمیل هرچه سریع تر این پروژه در فصل سرما و بارندگی مشکلی برای تردد نداشته باشند.    

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها