هزار و ۲۶۶ تن پای مرغ از کوهدشت لرستان صادر شد

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی لرستان گفت: یکهزار و ۲۶۶ تن پای مرغ امسال از مبدا شهرستان کوهدشت به کشورهای آسیایی صادر شده است.

مصطفی زبردست روز چهارشنبه با اعلام این خبر افزود: این میزان توسط بخش خصوصی از نقاط مختلف کشور خریداری و به کشورهای جنوب شرق آسیا با اولویت ویتنام، هنگ کنگ و میانمار صادر شده است.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه کشورهای مقصد، دارای استانداردهای خاصی برای واردات هستند در حال حاضر یک مرکز فرآوری و بسته بندی پای مرغ با ۶۰ نفر در شهرستان کوهدشت فعال است.

وی با اشاره به اینکه هر تن پای مرغ به طور متوسط ۶۰۰ دلار از جمله برای کشور چین صادر می شود تصریح کرد: با توجه به ظرفیت های موجود در استان، از این فرصت برای سرمایه گذاری و افزایش واحدهای صنعتی استقبال می شود.

مدیرکل دامپزشکی لرستان ادامه داد: طبق تحقیقات انجام شده پای مرغ حاوی بسیاری از پروتئین ها، ویتامین ها و مواد معدنی است که برای تولید محصولات دارویی و غذایی به کشورهای آسیای جنوب شرقی صادر می‌شود.

زبردست گفت: باتوجه به اینکه پای مرغ در ایران مصرف چندانی ندارد، صادرات آن یکی از ظرفیت های این استان محسوب می‌شود و ارزش افزوده قابل توجهی را عاید تولیدکنندگان داخلی می کند.

مصرف سالانه گوشت مرغ در لرستان ۵۰ هزار تن و تولید آن نیز بیش از ۷۰ هزار تن است، 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها