سه باب خانه ورزش روستایی در مراغه افتتاح شد

مراغه- ایرنا- سه باب خانه ورزش روستایی در مراغه با اعتبار هزینه شده ۳۰ میلیون تومان به مناسبت هفته تربیت بدنی افتتاح شد.

بخشدار سراجو روز چهارشنبه در آیین افتتاح این مراکز ورزش روستایی افزود: ایجاد و توسعه زیرساخت های ورزشی در مناطق روستایی و محروم زمینه ساز ارتقا و شکوفایی استعدادهای ناب ورزشی خواهد بود.

فرخ محمدزاده افزود: خانه های ورزش روستایی، یکی از گام های موثری است که در جهت توسعه و برخورداری متوازن روستاییان از امکانات ورزشی در سال های اخیر در حال اجراست.

وی ادامه داد: در این راستا، تاکنون ۲ خانه ورزش روستایی در روستاهای صومعه سفلی و بیانلوجه بخش سراجو به بهره برداری رسیده است.

وی اضافه کرد: حرکت های موثر در چند سال اخیر در زمینه توسعه ورزش همگانی و قهرمانی در این شهرستان، موجب ارتقای جایگاه این شهرستان از رتبه ۱۶ استانی به رتبه نخست شده است.

رئیس اداره ورزش و جوانان مراغه نیز در این آیین گفت: در راستای توسعه خانه های ورزش روستایی، براساس برنامه ریزی های انجام شده در آینده نزدیک، علاوه بر ایجاد ۲ خانه ورزش روستایی، ۱۰ باب از این نوع مراکز در روستاهای بخش سراجو ایجاد و راه اندازی خواهد شد.

مهدی نوایی افزود: امروز سه باب خانه ورزش روستایی با ۳۰ میلیون تومان اعتبار در قالب تجهیزات ورزشی در روستاهای صومعه سفلی و بیانلوجه در بخش سراجو و کامل آباد در بخش مرکزی این شهرستان افتتاح می شود.

وی ادامه داد: پیش از این نیز، یک باب خانه روزش روستایی در روستای داش آتان این شهرستان ایجاد شده بود که با افتتاح سه باب دیگر، تعداد این مراکز ورزش روستایی در این شهرستان به چهار باب افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: ایجاد و توسعه خانه های روستایی با مشارکت بخشداری و دهیاری های این شهرستان تسریع خواهد شد.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها