نخستین تفاهم نامه مهارت آموزی درآموزش و پرورش البرز منعقد شد

کرج - ایرنا – ۲ تفاهم نامه مهارت آموزی با رویکرد اشتغال پویا و موثر برای نخستین بار درکشور بین آموزش و پرورش اتاق بازرگانی و مرکز تربیت مربی استان البرز منعقد شد.

سالار قاسمی روز چهارشنبه درنشست امضا این ۲ تفاهم نامه با حضور مسوولان استانی، اظهارداشت : استان البرز قطب پژوهش، فناوری و صنعت است که می توان امکان استفاده از این ظرفیت ها را برای دانش آموزان با ایجاد تعامل برون سپاری بوجودآورد.

وی هدف ازانعقاد این تفاهم نامه ها را ایجادارتباط و تعاملدر توسعه همکاری های مشترک علمی، پژوهشی ، ترویجی و همچنین هماهنگی و خدمات مشاوره ای با استفاده از امکانات و ظرفیت های طرفین در جهت توسعه ، بهبود کسب و کار و کاربردی کردن دانش و فناوری ذکر کرد.

وی بیان داشت: درقالب تفاهم نامه منعقد شده با اتاق بازرگانی هنرجویان هنرستان های فنی حرفه ای و کاردانش می توان دررشته های مورد نیاز بازاردردوران تحصیل خود آموزش ببینند ودرشرکت ها و واحدهای صنعتی مشغول به کارشوند.

قاسمی تولید محتوای آموزشی، توسعه آموزش های مجازی و حضوری ، اجرای آزمون های شایستگی حرفه ای، همکاری در اجرای مسابقات ملی مهارت، برگزاری دوره های تخصصی، صدور گواهینامه پایان دوره های مشترک آموزشی ،تربیت نیروی انسانی ماهر، ارائه خدمات مشاوره ای در حوزه کیب و کار، دانش و فناوری را جمله موضوع این دو تفاهم منعقد شده برشمرد.

وی با اشاره به اینکه این حرکت نو در تربیت نیروی انسانی ماهرنقش موثری دارد، خاطرنشان کرد: برای پیشگیری از بیکاری و کاهش دغدغه اشتغال در بین نسل آینده باید به آموزش مهارت آموزی در مدارس و خانواده اهمیت بیشتری داده شود.

وی تصریح کرد: خانواده ها از رشته های هنرستانی اطلاعات دقیق و کافی ندارند.

وی با بیان اینکه حضوردانش آموزان برای گذراندن دوره های عملی کارهیچ هزینه ای برای شرکت ها و مراکز صنعتی فعال دراین بخش ندارد.

مدیرکل آموزش و پرورش البرزمدت اجرای این قرارداد ها را یک سال عنوان کرد وادامه داد: اجرای کیفی محورهای این دو تفاهم نامه برای آموزش و پرورش استان از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی تشکیل نشست های فصلی به منظورارزیابی نحوه اجرای کار و بازخورد آن در بین جامعه هدف را بسیارمهم دانست واضافه کرد: ازروش انگیزشی محورهای این تفاهم نامه ها دربین دانش آموزان و اولیا نیز نباید غفلت شود.

دراین نشست مدیران اتاق بازرگانی و مرکز تربیت مربی استان البرزهم به بیان نکاتی درخصوص اهمیت مهارت آموزی در بین آینده سازان ایران اسلامی و همجنین نیاز کشور به تربیت نیروی انسانی بومی متخصص اشاره کردند.

استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموز دارد که نیمی از آن در مقطع متوسطه تحصیل می کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها