۳۶۰ نفر در خراسان رضوی در نوبت اخذ تسهیلات از صندوق هنر قرار دارند

مشهد- ایرنا- قائم‌ مقام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌ رضوی گفت: در حال حاضر حدود ۳۶۰ نفر در این استان در نوبت رسیدگی به اخذ تسهیلات از محل صندوق اعتباری هنر هستند که تا پایان سال از این تسهیلات برخوردار خواهند شد.

یوسف امینی عصر چهارشنبه در نشست تبیین مصوبه شورای شهر مشهد در زمینه حمایت شهرداری از فعالیت های فرهنگی و هنری افزود: در نیمه اول سال جاری برای ۹۵ نفر از هنرمندان، از محل صندوق اعتباری هنر، تسهیلات در نظر گرفته شده که این افراد آن را دریافت کرده اند. 
وی ادامه داد: از سال گذشته تاکنون حدود سه هزار ۴۳۹ نفر از هنرمندان استان عضو این صندوق شده‌اند و از این تعداد هزار و ۵۶۷ نفر بیمه تامین اجتماعی و ۷۹۵ نفر نیز از بیمه تکمیلی برخوردارند.
امینی گفت: همچنین برای حمایت از مشاغل آسیب پذیر از کرونا که بخشی از آن شامل هنرمندان می شود، از ابتدای سال سامانه کارا راه اندازی و حدود هزار و ۷۸۴ پرونده تشکیل شده است که شامل همه مشاغل فرهنگی و هنری می شود. 
وی افزود: تاکنون ۳۱۰ میلیارد ریال از طریق بانک های عامل به متقاضیان تسهیلات پرداخت شده است.
قائم‌ مقام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌ رضوی ادامه داد: سامانه تحفه نیز با محوریت بانک آینده، نقش حمایت از هنر را به عهده دارد و در این بخش نیز در نیمه اول امسال حدود ۲۳۰ میلیارد ریال از محل تسهیلات تبصره ۱۸ به هنرمندانی که کسب و کاری را معرفی کرده‌اند پرداخت شده است.
با مصوبه شورای شهر مشهد، شهرداری تا سقف ۳۹ میلیارد ریال از طریق خرید خدمت از هنرمندان از فعالیت های هنری آسیب دیده از کرونا حمایت می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها