گروه تماس جدید مذاکره کننده دولت افغانستان و طالبان تشکیل شد

کابل - ایرنا - رسانه های افغانستان اعلام کردند که گروه تماس مذاکره کننده طالبان و دولت افغانستان در دوحه قطر بنابر پیشنهاد طالبان تغییر کرده و از هفت نفر به ۳ نفر کاهش یافته است.

به گزارش ایرنا، رسانه های افغانستان امروز چهارشنبه اعلام کردند که «غلام فاروق مجروح»، «فاطمه گیلانی» و «رسول طالب» اعضای تجدید گروه تماس هیأت مذاکره‌ کننده دولت افغانستان هستند.

براساس این گزارش ها «نبی عمری»، «قاری دین‌محمد» و «لطیف منصور» نیز اعضای جدید گروه تماس هیأت مذاکره ‌کننده طالبان به شمار می آیند.

افراد تازه تعیین شده روز گذشته یک نشست مقدماتی و معارفه ای برگزار کرده و در باره حل اختلافات موجود بین دو طرف بحث و تبادل نظر کرده اند که البته هنوز پیشرفتی ر این خصوص حاصل نشده است.

یک ماه از آغاز مذاکرات صلح بین افغان ها در دوحه قطر می گذرد اما دو طرف تاکنون نه تنها به هیچ پیشرفتی در باره کارشیوه مذاکرت دست نیافتند بلکه این اختلاف‌ها به شکل های جدیدی همچنان ادامه دارد.

گفته می شود که گروه طالبان تاکید دارد توافقنامه این گروه با آمریکا مبنای مذاکرات بعدی باشد و نیز مذهب حنفی بعنوان مرجع حل اختلاف‌ها قرار گیرد که به نظر کارشناسان این دو مورد همچنان مانع اصلی پیشرفت این مذاکرات هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =