کمیسیون ماده پنج با طرح بازآفرینی مسیر فدائیان اسلام تهران موافقت کرد

تهران- ایرنا- طرح بازآفرینی محور فداییان اسلام جنوب پایتخت در جلسه کمیسیون ماده پنج شهر تهران مورد موافقت اعضا قرار گرفت.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، علی اشراقی گفت: طرح بازآفرینی خیابان فدائیان اسلام با وسعتی حدود ۵۳۷ هکتار، در برگیرنده بخشی از مناطق ۱۲، ۱۵، ۱۶ و ۲۰ شهر تهـــــــران می باشد که در سیزدهمین جلسه کمیسیون ماده پنج سال جاری پس از توضیحات مشاور تهیه کننده طرح و بحث و بررسی اعضاء با کلیات طرح موافقت شد.

وی افزود: بخش غالب وضع موجود در محور فدائیان اسلام به صورت انبار و کارگاه های صنعتی خرد قدیمی و بعضاً رها شده است و مطابق طرح ارائه شده قرار است این محور به خیابانی سرزنده، فعال و کامل تبدیل شده و پیوند دهنده مرکز تاریخی شهر تهران با مرکز تاریخی شهر ری باشد به طوری که زمینه‌ساز فرصت‌های جدید سکونتگاهی و تفریحی شود.

اشراقی گفت: همچنین بنا است این محور به محور نوینی از کسب و کار، فعالیت، سکونت و فرهنگ شهر تبدیل شده و به سامانه یکپارچه حمل و نقل پاک مجهز و متصل شود.

رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج بیان کرد: در کلیات طرح مذکور ۶۳ هکتار به فضای سکونتگاهی، ۲۸۸ هکتار به کاربری فعالیت و کسب و کار، ۹۵ هکتار به فضای مختلط و ۹۰ هکتار به فضای سبز و باز اختصاص داده شده است.

به گفته وی همچنین بیش از ۲۰۰ هکتار برای لایه های تثبیتی خدماتی در نظر گرفته شده و مقرر شد مراتب به شورایعالی شهرسازی و معماری ایران نیز ارسال شد.

اشراقی تأکید کرد: بنا شد پروژه های محرک توسعه محدوده طرح، مبتنی بر رویکرد این طرح بوده و به صورت موردی توسط کارگروه فنی کمیسیون ماده پنج نیز مورد رسیدگی قرار گیــــرد.

رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج گفت: در صورت تحقق کامل طرح، ۱۵ هزار نفر به جمعیت این محدوده اضافه می شود.

وی افزود: در این جلسه با احداث مجتمع ایستگاهی مترو هلال احمر در زمینی به وسعت ۲۵۰۰ متر مربع در ۸ طبقه واقع در منطقه ۱۱ موافقت شد. همچنین با تغییر زیر پهنه محدوده ای به وسعت بیش از ۲ هکتار در محدوده خیـــــابان نلسون ماندلا واقع در منطقه یک از سکونت به فعالیت نیز موافقت شد.

جلسه کمیسیون ماده پنج شهر تهران به ریاست پیروز حناچی شهردار تهران با حضور اعضاء، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شـــهر تهران، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران و علی اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج تشکیل و با طرح بازآفرینی محور فدائیان اسلام برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها