شهرداری مشهد ۳۹ میلیارد ریال به فعالیت‌های هنری آسیب دیده از کرونا اختصاص داد

مشهد- ایرنا- معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد گفت: با مصوبه شورای شهر، شهرداری تا سقف ۳۹ میلیارد ریال از طریق خرید خدمت از هنرمندان به حمایت از فعالیت های هنری آسیب دیده از کرونا اختصاص داد.

محمد محسن مصحفی روز چهارشنبه در نشست تبیین مصوبه شورای شهر مشهد در زمینه حمایت شهرداری از فعالیت های فرهنگی و هنری افزود: از زمان شیوع ویروس کرونا بسیاری از فعالیت‌های هنری مختل و تعطیل شد.
وی با اشاره به مصوبه حمایت از فعالیت‌های هنری و فرهنگی آسیب‌دیده از کرونا ادامه داد: در این راستا جهت حمایت از اهالی هنر با پیگیری شهرداری، لایحه ای به شورا تقدیم شد و شورای اسلامی آن را به تصویب رساند.

معاون شهردار مشهد گفت: از این رو ساز و کارهایی برای حمایت از اهالی هنر در بخش های سینما، تئاتر، آموزشگاه های فرهنگی و هنری و نگارخانه در نظر گرفته شده اما توزیع این حمایت ها باید در وضعیت مطلوب و عادلانه انجام شود.

وی افزود: در راستای توزیع عادلانه اعتبار حمایتی، تعداد زیادی تفاهمنامه طراحی کردیم که برخی امضا و برخی آن ها آماده امضا هستند، همچنین از نظر محتوایی کار مشترکی با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت می گیرد تا با تایید این وزارت خانه، بدانیم کدام فعالیت های هنری شامل حمایت و کمک می شود.

معاون فرهنگی و هنری سازمان اجتماعی، فرهنگی شهرداری مشهد نیز در این نشست گفت: در طرح و مصوبه حمایتی از فعالیت های هنری، دو میلیارد ریال برای برگزاری صد نمایشگاه در نگارخانه ها در نظر گرفته شده و برای بخش هنرهای نمایشی جشنواره تئاتر در کنار مردم تا سقف سه میلیارد ریال پیش‌بینی شده است.
صدرا یوسفی افزود: در بخش آموزشگاه های آزاد هنری نیز یک میلیارد تومان در قالب خرید خدمات از دیگر حمایت های ما از اقشار هنری آسیب دیده در دوران کرونا خواهد بود.
وی ادامه داد: در بخش هنرهای نمایشی نیز ۶ میلیارد ریال خرید بلیت تئاتر انجام می شود که این اقدام نیز با صدور پروانه نمایش و معرفی از جانب معاون هنری اداره ارشاد صورت می گیرد.

معاون فرهنگی و هنری سازمان اجتماعی، فرهنگی شهرداری مشهد گفت: در بخش سینما نیز تا سقف ۳۰ درصد از بلیت سینماها بر اساس تعداد صندلی و سرانه ۱۸ میلیارد ریالی که در مصوبه در نظر گرفته شده، قرارداد با سینماها منعقد شده است و در حال حاضر سینماهای گلشن، هویزه و آفریقا در حال طی کردن روند تنظیم قرارداد هستند.
طبق اعلام اداره  کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی تا اردیبهشت ماه امسال برآورد خسارت کرونا به بخش فرهنگ، هنر و قرآن در این استان هزار و ۸۰۴ میلیارد و ۳۴۴ میلیون ریال بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها