رییس بسیج سازندگی: نهضت مردمی تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی است

شهرکرد- ایرنا- رییس سازمان بسیج سازندگی با اشاره به ظرفیت های کشور گفت: نهضت مردمی تنها راه برون از مشکلات اقتصادی موجود است.

سردار محمد زهرایی روز چهارشنبه در آیین امضاء تفاهمنامه بین بسیج سازندگی و کمیته امداد امام خمینی(ره) در راستای ایجاد اشتغال محرومان افزود: در جنگ اقتصادی امروز باید از تمام توان مردم استفاده کرد تا بتوان به پیروزی برسیم و با همکاری و هم افزایی با مردم می توان از مشکلات اقتصادی خارج، و بر فقر غلبه کنیم.

وی گفت: تنها راه برون رفت ما در جنگ اقتصادی، ظرفیت مردمی است و عینیت بخشیدن به این امر با بسیج است که از دل مردم و از خود مردم و دغدغه مند مردم است و یک نهاد انقلابی و پای کار است، که باید از این ظرفیت استفاده کرد.

وی با تاکید بر اینکه کمیته امداد امام خمینی(ره) یک نهاد دغدغه مند برای جریان انقلاب و مردم است که به انقلاب وصل است و ماهیت و فلسفه وجودی خود را از انقلاب دارد، افزود: در راستای ایجاد اشتغال برای محرومان یک تفاهمنامه امضا شده است که  ۱۰ عنوان پروژه دارای هم بنیه علمی و مبانی علمی و نظری تجربه شده، اجرایی می شود.

به گفته وی، ایجاد و راه اندازی ۷۲۵ طرح‌ اشتغالزا ، آموزش کسب و کار در قالب ۷۷۰ دوره آموزشی، تشکیل و راه اندازی یک کانون خیری در استان، کاریابی برای ۱۰۵ مددجو، راه اندازی ۱۰مرکز نیکوکاری، حمایت از اجرای طرحهای نوآورانه و شناسایی و نظارت راهبری شغلی ۵۰۰ طرح، بازاریابی و فروش تولیدات در قالب برپایی ۲ نمایشگاه در استان در دستور کار این تفاهمنامه است.

وی گفت: تامین و بهسازی فضای کسب و کار برای ۲۰۰ نفر، حمایت از کارآفرینان جهادگر و از دیگر برنامه‌هاست که ۳۸۵ میلیارد ریال تسهیلات برای اجرای این طرح ها پیش بینی شده  است و زمینه اشتغال ۹۰۰نفر را فراهم می کند.

به گزارش ایرنا، تفاهمنامه بسیج سازندگی و کمیته امداد امام خمینی(ره) در سراسر کشور به صورت پایلوت در ۶ استان کشور از جمله چهارمحال و بختیاری آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، گیلان، کرمان و مازندران امضا شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

سرخط اخبار استان‌ها