روستاییان مازندران ۳۱۵ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال گرفتند

ساری - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استاندار مازندران گفت که در سال جاری روستاییان در قالب اشتغال روستایی حدود سه هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند.

به گزارش ایرنا ، کامران اصغری عصر روز چهارشنبه در شورای اشتغال و کارآفرینی استان که با حضور معاون امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور در ساری برگزار شد ، افزود : با پرداخت این تسهیلات برای چهار هزار و ۸۷۷ نفر در مناطق روستایی استان مازندران ایجاد اشتغال شده است.
وی اعتبار اشتغال روستایی استان را در سال جاری سه هزار و ۳۹۰ میلیارد ریال اعلام کرد و اظهار داشت : طرح های روستایی برای پرداخت بقیه تسهیلات باقی مانده از این بخش نیز در دست بررسی قرار دارد که پس از تایید این تسهیلات به آنها پرداخت خواهد شد.
اصغری اضافه کرد : علاوه بر آن مرحله جدید نیز یکهزار و ۴۴۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی به مازندران ابلاغ شده است که پس از تایید طرح ها برای به متقاضیان پرداخت خواهد شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران اظهار داشت : تاکنون چهار هزار طرح روستایی برای دریافت این تسهیلات به بانک ها ارسال شده است.
وی خاطرنشان کرد : برای پرداخت تسهیلات به این تعداد متقاضیان حدود ۲ هزار ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است که ۲ برابر سهمیه مصوب برای اشتغال روستایی مازندران در مرحله پنجم است.
او ادامه داد : در مجموع حدود ۸۰ درصد از تسهیلات اشتغال روستایی در مازندران به طرح های مرتبط به کشاورزی به عنوان قطب توسعه استانی پرداخت شد.
اصغری از پایین بودن سقف تسهیلات اشتغال خانگی استان نیز انتقاد کرد و خواهان افزایش سهم استان از محل این تسهیلات شده است.
استان مازندران سه هزار روستا دارد که ۴۷ درصد از جمعیت سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفری استان در مناطق روستایی سکونت دارند. براساس آخرین آمار نرخ بیکاری مازندران حدود ۹ درصد است.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =