۳۰ مهر ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۱۰
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 84084375
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

کرونا در روسیه؛ بالاترین مرگ‌ومیر در یک روز

مسکو - ایرنا- ستاد مبارزه با کرونا در روسیه امروز اعلام کرد که در شبانه روز اخیر ۳۱۷ نفر بر اثر بیماری کرونا در روسیه جان سپرده اند که بالاترین آمار مرگ کرونا از آغاز شیوع در این کشور است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ستاد مبارزه با کرونا در روسیه روز چهارشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که در شبانه روز اخیر ۳۱۷ نفر بر اثر کووید-۱۹ جان خود را از دست داده اند. به این ترتیب شمار افرادی که بر اثر کرونا در روسیه جان سپرده اند به ۲۴ هزار و ۹۵۲ نفر رسید.

این رقم بالاترین رقم مرگ و میر بر اثر کرونا است و رکورد قبلی مربوط به ۱۵ ماه اکتبر (پنجشنبه هفته گذشته) بود که ۲۸۶ نفر بر اثر این بیماری جان سپردند.

بیشتر آمار قربانیان کرونا در روسیه در مسکو گزارش شده است که در شبانه روط اخیر ۶۳ نفر جان سپردند و مجموع آمار قربانیان کرونایی در این شهر به ۶۱۲۱ نفر گزارش شده است.

شهر سن پترزبورگ و استان راستف بترتیب با ۴۹ نفر و ۱۳ تن در مکان های دوم و سوم مرگ بر اثر کرونا ثبت شدند.

 براساس اطلاعات ستاد مبارزه با کرونا در روسیه، در شبانه روز اخیر ۱۵ هزار و ۷۰۰ نفر دیگر در این کشور کرونا گرفتند تا مجموع افراد مبتلا به کرونا یا آلوده به ویروس آن به یک میلیون و ۴۴۷ هزار و ۳۳۵ نفر برسد.

مساله افزایش صعودی بیماری کرونا در روسیه مسوولین این کشور را نگران کرده است و تدابیر جدید ازجمله کنترل تردد افراد در رستوران ها و اجبار در استفاده از ماسک طبی و دستکش در ایستگاه ها و قطارهای مسکو و فروشگاه ها و اماکن عمومی از آن جمله است.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه امروز اعلام کرد: وضعیت اپیدمیولوژی در جهان پیچیده است. در روسیه و بسیاری از کشورها شمار افراد مبتلا به کرونا افزایش می یابد و بعضی از کشورها دوباره قرنطینه اعلام کرده و شرکت ها فعالیت خود را متوقف می کنند و کار برای کارکنان خود را به سیستم از راه دور منتقل می کنند.

به گزارش دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین، پوتین در گفت وگو با شماری از کارفرمایان روسیه خاطرنشان کرد: بدیهی است در شرایط شیوع همه گیر کرونا، به تدابیر برای رفع پیامدهای آن توجه خاص می شود.

رئیس جمهوری روسیه گفت: در این شرایط اقدامات مشترک و هماهنگ دولت، بخش های تجاری و سازمان های اجتماعی و مردم بسیار مهم است. درک مسئولیت برای این مساله و اینکه کشور ما (روسیه) چگونه از این مرحله گذر می کند اهمیت فراوان دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

سرخط اخبار جهان